opalaniesolariumo nasksięga gościwspółpracanapisz do naskontakt

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Witam, chciałabym pierwszy raz skorzystać z solarium, ale nie mam pojęcia co mam ze sobą zabrać, i jak to w ogóle wygląda ? ile czasu trwa pierwsze opalanie i ile razy trzeba jeszcze korzystać potem z solarium, aby uzyskać efekt letko opalonej skóry, żeby nie opalić się za bardzo?? z góry dziękuje za odpowiedź. Dorota Pop

Miło czytać zapytania świadomych osób, które chcą korzystać z solarium w sposób umiarkowany. Poświęcę więc więcej czasu na obrazową odpowiedź. Takie umiarkowane opalanie, nie tylko jest bezpieczne, ale i bardzo zdrowe. Przed skorzystaniem z solarium najlepiej w przeddzień zrobić sobie długą kąpiel np. w wodzie z solą kosmetyczną lub naturalny piling pod prysznicem. Należy zrobić to w celu uwolnienia swojej skóry z niepotrzebnych martwych komórek, które i tak za kilka dni odpadłyby same, dzisiaj stanowić będą jednaka niepotrzebną barierę dla promieni UV. Do solarium nie potrzebujesz zabrać nic.


Wszystko, co trzeba jest na wyposażeniu profesjonalnego salonu. Uwaga! Jeśli nie byłaś nigdy w solarium i nie opalałaś nigdy bez bielizny to pamiętaj, że twoja skóra musi powoli przyzwyczaić się do promieni UV. Wybierz najsłabsze urządzenie w solarium i jeśli masz jasną karnację to w miarę możliwości bez wzmacniaczy halogenowych. Czas pierwszej ekspozycji to zazwyczaj kilka minut. Lepiej mniej aniżeli zbyt wiele. W żadnym wypadku nie możesz doprowadzić do podrażnienia skóry. Jeśli do tego dojedzie nie opalaj się przez następne dwa tygodnie. Jeśli solarium ma urządzenie do badania odporności skóry SkinControl, to czas zostanie dobrany automatycznie. Jeśli takowego nie ma zacznij od 4 minut i dodawaj siebie z wizyty na wizytę po jednej minucie aż poczujesz, że twoja skóra jest na granicy podrażnienia. Opalanie musi być przyjemne, tylko wtedy jest ono zdrowe.

Proces prawdziwego opalania odbywa się głęboko pod skórą. Zanim prawdziwa opalenizna będzie widoczna minie kilkanaście dni. Warto w tym czasie, co drugi trzeci dzień opalać się w celu utrzymania równomiernego poziomu procesu melanogenezy, czyli zjawiska polegającego na produkcji pigmentu. Do produkcji pigmentu wybierz lampy standardowe, a niebrązujące. One opalają zbyt powierzchownie. Po 5 wizytach, co trzeci dzień (15 dni) można liczyć na pojawienia się koloru i wtedy można spróbować lamp brązujących. Opalenizna będzie wtedy widoczna natychmiast. Bazować będzie ona jednak na tym, co wypracowaliśmy przy pierwszych wizytach. Dobrze jest też użyć profesjonalnych kosmetyków do solarium, które zapobiegną wysuszania się naskórka podczas opalania. Jeśli będą one posiadały bronzery, to przebarwią one skórę na kilka dni samoczynnie skracając czas oczekiwania na prawdziwy brąz. On, ten naturalny zastąpi efekt mało trwałych bronzerów za kilka dni i będzie tak samo trwały jak ten brąz z plaży. Jego trwałość zleżeć się będzie od czasu, jaki poświęciłaś na przygotowanie, czyli wizyt początkowych. Zależeć będzie on również od rodzaju lamp. Jak widzisz, aby się bezpiecznie opalać nie wystarczy pójść do solarium. Należy wybrać profesjonalny salon, który wie, co robi z twoją skórą. Jeszcze lepiej wybrać salon z urządzeniem, SkinControl który Pomoże dobrać czas opalania. Samo urządzenie to jednak nie wszystko, warto mieć kogoś, kto by dobrze pokierował i ułożył profesjonalny plan opalania dopasowany do twoich oczekiwań. Jeśli byłabyś z Opola to salony SUN-line spełniłyby twoje oczekiwania w 100%. Wejdź na stronę www.solarium.opole.pl i przeczytaj działy „pierwszy raz” „przeciwwskazania” oraz „wiedza”. Po tej lekturze będziesz wiedziała, na co zwracać uwagę.

Życzę przyjemnego opalania. Proszę nie zapomnij o okularach ochronnych! Żądaj tego, aby obsługa pokazała jak włączyć i wyłączyć urządzenie, jak regulować nawiewny i ewentualnie zmniejszyć moc wzmacniacza na twarz. Sprawdź czy urządzenie jest czyste, jeśli nie to poproś o ponowne umycie płyty akrylowej. Nie nakładaj makijażu przed opalaniem i ogranicz stosowanie wszelkich perfum, one mogą stanowić zagrożenie powstania reakcji foto-alergicznych.

 

Tematy: