opalaniesolariumo nasksięga gościwspółpracanapisz do naskontakt

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Byłam na solarium pierwszy raz 5 minut natomiast drugi 8 minut. Skóra opaliła mi się na czerwono, jednak najbardziej tylko na piersiach, twarzy i plecach, reszta dużo mniej. Jak mogę teraz to wyrównać? Nie chcę spalić twarzy, piersi i pleców. Czy jest możliwość włączenia solarium tylko od pasa w dół?
Czerwony kolor to raczej oznaka przedawkowania. To, co widzisz to jeszcze nie prawdziwa opalenizna. To, co opaliłaś to powierzchowny efekt przebarwienia pigmentów, które istniały już w twojej skórze. Aby zobaczyć faktyczna opaleniznę trzeba opalać się kilka razy w okresie 21 dni i nie doprowadzać do zaczerwienienia się skóry. Dodatkowym ważnym elementem są lampy, na jakich się opalałaś. Pewnie te 8 minut było już zbyt długim czasem jak na drugi raz. Jeśli wybrałaś lampy „brązujące” to przebarwiałaś to, co było skórze natychmiast i nic więcej na tych lampach już nie osiągniesz.   
 
Wybierz najsłabsze i standardowe lampy i opalaj się dłużej, to zawsze lepsze i zdrowsze rozwiązanie. Aby nie spalić twarzy i dekoltu należy opalać się na urządzeniach bez halogenów. Jeśli solarium takich nie posiada to rozwiązaniem są tuby stojące. Co do urządzeń od pasa w dół to o takich jeszcze nie słyszałem. Ale w czasie rozsądnego opalania nie dojdzie do spalenia tego, co już jest opalone. Skóra opalona jest bardziej odporna na promienie UV, to jest zjawisko wynikające z naszej ewolucji i polega na reakcji ochronnej organizmu o jasnej karnacji na nadmiar słońca.
 
Uwaga! Ludzie, którzy opalają się na czerwono powinni wybierać lampy standardowe, a nie brązujące. Dobrze byłoby poszukać profesjonalnego salonu, w którym personel potrafi doradzić i zna się na tym, co robi.

Tematy: