opalaniesolariumo nasksięga gościwspółpracanapisz do naskontakt

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy prawdą jest to, że jeśli opala się bladą skórę aby uzyskać opaleniznę, to nie powinno przekroczyć się 10 sesji opalania? Czy dalsze opalanie może być już szkodliwe? Pytam o to ponieważ jestem po 8 sesji opalania a efektu prawie nie widać? Czy dalsze opalanie ma sens?

W przypadku jasnej cery za „słuszne” pod względem bezpieczeństwa można uznać jedynie zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia WHO mówiąca o 52 opalania w ciągu roku.

Jeśli opalasz się z umiarem, małą dawką UV, tak aby nie doprowadzać swojej skóry do zaczerwienienia, to robisz bardzo mądrze. Możesz opalać się i 20 razy byle nie za szybko i nie za mocno. Częsty kontakt z mniejszą dawką UV jest zdecydowanie lepszy i przyniesie w przypadku jasnej karnacji dużo lepszy efekt. Dodatkowo poprawi poziom witamin D3. Uwaga! W twoim przypadku ważny jest jednak rodzaj lamp jak i budowa samego urządzenia opalającego. Jego moc, układ lamp, odległość lamp od ciała oraz ich ilość oraz charakterystyka światła jakie produkują. Bez tej wiedzy nikt nie jest w stanie powiedzieć czy opalasz się efektywnie czy też nie. Może zdarzyć się również dobrze, że już osiem razy skorzystałeś z pewnego rodzaju światłoterapii. Efekt opalania, szczególnie przy jasnej cerze, będzie widoczny tylko wtedy, kiedy odpowiednio dobierzemy lampy i ułożymy profesjonalny plan opalania indywidualnie dopasowany do twojej skóry. Produkcja nowych pigmentów i ich przebarwiania to proces trwający około 30 dni, tak więc jeśli opalasz się co trzeci dzień, to zadawalające, a więc i widoczne efekty, powinny nastąpić po 10 wizytach. Ale i od tego są wyjątki. Ludzi, bardzo wrażliwych na poparzenia, o skrajnie jasnych karnacjach, należy w ciągu pierwszych kilku wizyt przyzwyczaić do działania ultrafioletu. Seanse mogą trwać wtedy tylko 3 minuty. Trudno oczekiwać po 3 minutach efektu, a więc tych wizyt nie należy traktować jako należących do planu opalania. Pamiętaj, że każdy człowiek ma inną skórę i może ona inaczej reagować na ultrafiolet. Poszukaj profesjonalnego salonu solarium i porozmawiaj z jego personelem na temat efektywnego opalania w solarium.

Tematy: