Zakup solarium w kraju UE

Tutaj możesz porozmawiać na każdy temat

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Zakup solarium w kraju UE

Postprzez Antek w Wto Lis 11, 2008 6:36 pm

Witam. Czy na forum mógłbym dostać informację odnośnie miejsca i sposobie zakupu używanych łóżek za granicą (Niemcy, Francja?). Na jakiej zasadzie odbywa się taki handel (odkupuje się od osoby prywatnej czy od firm po leasingu?). Do tej pory wielokrotnie kupowałem łóżka w zaprzyjaźnionej firmie. W ostatnim czasie chciałem kupić urządzenie i w rozliczeniu oddać stare łóżko. Zaproponowano mi za nie 6000 zł. Mając na uwadze fakt, że rok wcześniej zapłaciłem za nie w tej firmie 22 000 zł. strasznie się poirytowałem (Ergoline 600 Classic). Czy w związku z powyższym mogę przypuszczać, że cena tego modelu za granicą jest podobna do zaproponowanej mi kwoty?? Jaka może być różnica w cenie pomiędzy sprzętem zakupionym w kraju a w UE i czy trzeba mieć jakieś szczególne kontakty aby móc dokonać takiej transakcji, poza znajomością języka? Jedynym źródłem sprzedaży solariów jakie znam za granicą to portal „ebay.de” , jednak oferta produktów i cen nie jest tam atrakcyjna. Jeszcze raz proszę o pomoc za co z góry dziękuje
Antek

Dołączenie: Śro Lip 02, 2008 6:54 pm

Re: Zakup solarium w kraju UE

Postprzez admin w Czw Lis 13, 2008 10:29 am

Trudne pytanie, wielokrotnie przestrzegaliśmy przed samodzielnym sprowadzaniem urządzeń. Myślę jednak, że Polska nie kończy się na jednaj firmie. Sytuacja a kraju jest jak jest i coraz gorzej jest sprzedać coś starszego. Są firmy, które nie biorą w rozliczenia urządzeń i sprzedają tylko nowe łóżka. Pozostaje jednak jeszcze własna inicjatywa. Allegro, giełda SOLARIUM, ogłoszenia drobne w prasie branżowej, jeśli prenumeruje Pan czasopismo SOLARIUM to koszt takiego ogłoszenia wynosi parę złotych. Dodając, że sam Pan jest właścicielem salonu i che pan sprzedać urządzenie, które klient może pooglądać w Pana salonie powinien Pan znaleźć kupca za dużo więcej aniżeli 6000 zł. Co do importu to mam bardzo różne zdanie, bez bardzo dobrej znajomości języka oraz referencji trudno będzie kupić coś dobrego w przystępnej cenie. Firmy które kupują w Niemczech posiadają swoje zaplecza i warsztaty. Są one w stanie odnowić urządzenie i dobrze je sprawdzić przed sprzedaniem. Oczywiście są też takie, których nazwy nie mogę w takiej korespondencji wymienić, które szukają przysłowiowego jelenia. Proszę uważać przy takich zakupach.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Powróć do Pogaduszki o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość