Certyfikaty i normy (unijne?) łóżek i lamp od strony klienta

Wszytko o opalaniu na słońcu i w solarium

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Certyfikaty i normy (unijne?) łóżek i lamp od strony klienta

Postprzez onion man w Nie Mar 21, 2010 1:35 am

Witam,
Znowu szukam sobie jakiegoś solarium - tym razem w łodzi :P
Ponieważ tradycyjnie już w coś takiego jak "profesjonalne salony" czy wiedzę obsługi już nie wierzę to wolę tu weryfikować co słyszę ;)
Koło mnie jest salon, w którym mnie poinformowano że praktycznie wszystkie łóżka mają lampy brązujące ale mają 1 łóżko, które spełnia wszystkie/nowe normy (chyba dodano, że unijne), zdaje się iż ma także jakiś certyfikat...
Podobno na tym łóżku ludzie się muszą dłużej opalać itp. itd. - znaczy mało używane przy okazji jest.
Domyślam się, że chodzi o tę normę 03 czy coś takiego - aczkolwiek nie wiem.
Trochę o tej normie czytałem, ale wszystkie wypowiedzi tu są raczej dość techniczne i dla właścicieli salonów - mnie interesuje opinie z informacjami dla klienta.
Teraz moje pytanie - czy warto sprawdzić to łóżko? Na ile dłużej można się na nim położyć w porównaniu ze "zwykłym" łóżkiem?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
onion man

Dołączenie: Wto Lip 08, 2008 12:39 am

Re: Certyfikaty i normy (unijne?) łóżek i lamp od strony klienta

Postprzez angela w Pon Mar 22, 2010 10:27 am

ja mam tak samo, jedno na nowej normie i ludzie sa najbardziej zadowoleni bo tam opalenizna jest najladniejsza i ladnie sie nozki opalaja
certyfikat tez mam a ludzie opalaja sie od 12 minut najmniej zwykle nowi tak kolo 15-17 a stali bywalcy 20-25
te lozko przynosi tez najwiecej przychodu i cieszy sie najwiekszym zainteresowaniem bo ktos kto sie ladnie opalil i pamieta ze opalenizna trzymala sie wiele dni wraca tylko na to
w sumie nie masz co sprawdzac znakow i certyfikatow bo kazdy mogl podmienic tabliczki techniczne lozka i sam se zrobic certyfikat na komuterze
u mnie byl serwis z miernikiem po zaozeniu amp i bylo pokazane na mierniku czy sa w normie czy niesa tylko tak chyba jestes w stanie sprawdzic
angela

Dołączenie: Sob Paź 17, 2009 2:58 pm

Postprzez hunter69 w Pon Mar 22, 2010 11:52 am

angela napisał(a):ja mam tak samo, jedno na nowej normie i ludzie sa najbardziej zadowoleni bo tam opalenizna jest najladniejsza i ladnie sie nozki opalaja
certyfikat tez mam a ludzie opalaja sie od 12 minut najmniej zwykle nowi tak kolo 15-17 a stali bywalcy 20-25
te lozko przynosi tez najwiecej przychodu i cieszy sie najwiekszym zainteresowaniem bo ktos kto sie ladnie opalil i pamieta ze opalenizna trzymala sie wiele dni wraca tylko na to
w sumie nie masz co sprawdzac znakow i certyfikatow bo kazdy mogl podmienic tabliczki techniczne lozka i sam se zrobic certyfikat na komuterze
u mnie byl serwis z miernikiem po zaozeniu amp i bylo pokazane na mierniku czy sa w normie czy niesa tylko tak chyba jestes w stanie sprawdzic

Witam Angela.Z calym szacunkiem ale chciałbym zwrócić na coś bardzo ważnego uwagę ale wolalbym nie na forum więc jak możesz to podaj teraz adres mailowy.Chodzi Twój wizerunek i nas wszystkich(właścicieli)
hunter69

Dołączenie: Pon Lis 23, 2009 6:02 pm

Postprzez angela w Pon Mar 22, 2010 1:21 pm

angela

Dołączenie: Sob Paź 17, 2009 2:58 pm

Postprzez hunter69 w Pon Mar 22, 2010 5:47 pm

Jeżeli ktoś informuje klienta,że opala zgodnie z tzw.normą 0,3 i na dodatek umieszcza takie informacje np.na ulotkach,wizytówkach,przy wejściu do kabiny itp.a nie opala zgodnie z normą 0,3 to moim zdaniem okłamuje klienta a to w Polsce chyba reguluje K.K. prawda?(oszustwo).Nie jestem zwolennikiem,żeby klienci nosili przy sobie w kieszeni mierniki UV i przed seansem mieżyli moc lamp :) Klient w poważnym solarium ma miec pełne zufanie a jak nie ma to niech wybierze inny salon bo podrobić mozna wszystko(certyfikaty itp)ale to ma krótkie nogi i nie oto chodzi.Konkurencja szybko to wykorzysta nie wspominając o mediach ;)
hunter69

Dołączenie: Pon Lis 23, 2009 6:02 pm

Postprzez admin w Pon Mar 22, 2010 8:15 pm

Jak tak dalej będzie szło to ludzi wpadną na to, aby sprawdzać przed wizytą czy:fosfor w lampach spełnia normy i nie jest zbyt brudny" - sorki, ale czy ktoś na tym forum zauważył, że my opalaliśmy i jak na razie nadal opalamy zgodnie z normami? Ja się nie poczuwam do tego abym komuś szkodził, wręcz przeciwnie, mierzę skórę i dawkuje UVB tak, aby opalanie było jednocześnie przyjemne i zdrowe. Jeśli ktoś uważa, że lampa w normie jest dla niego najlepszym rozwiązaniem to nikt nikomu nie broni jej stosowania, ale niech nie wymyśla, że to jest najlepsza z najlepszych lamp. Sam mam taką lamę i to drugi rok, spełnia zadanie, ale w wyjątkowych przypadkach. Ja opalam zawsze według indywidualnej recepty i czasami przydaje mi się lampa z małym UVB i dużym UVA. Jeśli jednak miąłbym opalać tylko na takich lampach to spaliłbym się w większości wypadków ze wstydu bo świadczę do 10 lat usługi z dziedziny światłoterapii. Nie można ich świadczyć bez UVB. Zapytam wprost. Angela: ile masz urządzeń i czy oby na 100% we wszystkich masz lampy 0,3? No, bo skoro to jest najładniejsza opalenizna to, po co komu ta gorsza i "niezdrowa". A tak podsumowując to bardzo przykre jest to, że są jeszcze właściciele, którzy tak łatwo dają się omamić i reklamują się nadal tabliczkami: NOWE LAMPY, LAMPY SPEŁANIAJĄCE NOWE NORMY – to jest po prostu żałosne, dajecie świadectwo swojej głupocie i malujecie na swoich szybach faktyczny obraz naszej branży. Zastanówcie się co ma sprawić taka tabliczka? Przyjdź do mnie a nie do konkurencji????? Brawo za takie praktyki!!!! Brawo za to że opalacie zawsze na nowych lampach!!! Czy jest to zdrowe czy bardziej chore od tego samego opalania???? Zero wiedzy, zero troski o zdrowie klienta, ale wiara w marketing napędzany przez tych… których nazw nie chcę wymieniać. I tak już za pisanie prawdy zostałem wrogiem branży i jak widać tak chyba miało być, bo tu na prawdzie nikomu nie zależy. Zawsze było na bakier z profesjonalizmem usług w solariach i tak już zostanie, bo jeśli właściciele nie mają pojęcia o tym, co robią, to jak ma być inaczej. Zacznijcie się ludzie uczyć i otwórzcie oczy na to, co się wokół was dzieje.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez zonas w Wto Mar 23, 2010 1:37 pm

zonas

Dołączenie: Wto Gru 16, 2008 11:28 am

Postprzez jecenty w Pią Mar 26, 2010 9:50 pm

no oni nie maja watpliwosci czy norma jest a nie stety to oni sa ponad nami wiec nie wiem po co ta dyskusja
jecenty

Dołączenie: Wto Lis 10, 2009 1:17 pm

Postprzez admin w Czw Kwi 01, 2010 6:44 pm

A ja jestem ciekawy, dlaczego nikt nie reaguje na takie ogłoszenie: Używane w solariach łóżka do opalania regularnie przekraczają normy bezpieczeństwa - takie są wyniki raportu Inspekcji Handlowej. Podczas wstępnych kontroli w 10 państwach Unii Europejskiej okazało się, że wszystkie dopuszczone do użytku w Polsce modele łóżek do opalania przekraczają dopuszczalny poziom promieniowania. - Czy PZS nie jest tym zainteresowany, czy firmy handlowe sie są tym zainteresowane? Jak widać nie są !!!! A szkoda!!! Jakby nie było tego forum to nawet nie za bardzo wiadomo byłoby czy ktoś coś takiego powiedział. A powiedział i to całkiem jawnie? Mi się już znudziła obrona branży, na której nikomu jak widać już nie zależy. Jak sie zarabiało bez pracy to wszystko było ok, jak trzeba coś zrobić, to już nikogo nie ma. No właśnie tacy jesteśmy.
admin
Site Admin

Postprzez Sun4u_pl w Czw Wrz 16, 2010 9:58 pm

Moim zdaniem jest tak,że każdy widzi problem,ale nikomu nie chce się zareagować przez co używane łóżka to niemal standard w większości solariów. A potem są tego efekty.
Jesteśmy w pełni profesjonalną i doświadczoną firmą zajmującą się sprzedażą sprzętu solaryjnego na terenie całego kraju oraz zagranicą. Nasza oferta obejmuje przede wszystkim nowe oraz używane solaria.

www.sun4u.pl
Sun4u_pl

Dołączenie: Sob Sie 28, 2010 11:46 am

Postprzez admin w Sob Paź 02, 2010 12:13 pm

Szkoda, że tak mało ludzi odwiedza stronę www.solarium.pl ( www.zdrowe-opalanie.pl ) tam z publikacji wynika bardzo jasno kto ma rację i dlaczego. Solarium nigdy nie było szkodliwe, jeśli już to szkodliwy może być jego właściciel lub personel. Ale o tym się nie mówi, tak jak TV milczy o szkodliwości faktorów ochronnych.
admin
Site Admin

Postprzez admin w Sob Paź 02, 2010 12:15 pm

admin
Site Admin

Postprzez Sun4u_pl w Śro Paź 27, 2010 11:17 am

Chyba takie jest nastawienie większości,że solaria sa po prostu niebezpeiczne bo w jakiś sposób szkodzą. Media odgrywaja tutaj największa rolę,aby uświadomic społeczeństwo,nie każdy ma dostęp do takiego forum,jak chociaż to.
Jesteśmy w pełni profesjonalną i doświadczoną firmą zajmującą się sprzedażą sprzętu solaryjnego na terenie całego kraju oraz zagranicą. Nasza oferta obejmuje przede wszystkim nowe oraz używane solaria.

www.sun4u.pl
Sun4u_pl

Dołączenie: Sob Sie 28, 2010 11:46 am

Powróć do Opalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość