Solarium od 18 lat!!! czy to przepis???

Wszytko o opalaniu na słońcu i w solarium

Moderatorzy: Artur Dokładny, Michal, admin

Solarium od 18 lat!!! czy to przepis???

Postprzez zdziwoina_15 w Wto Sty 31, 2006 2:13 pm

:?: Dzisiaj byłam na solarium i babka powiedziała mi że nastepnym razem poprosi o zaswiadczenie od rodzicow i ze to jest od 18 lat!!!Zdziwiłam sie bo nigdy n8ie slyszalam zeby solarium bylo od 18 lat.... :?:
zdziwoina_15

Postprzez admin w Śro Lut 01, 2006 3:05 pm

Każdy właściciel ma prawo do tego, aby ograniczyć wiek klienta od 18-go roku życia. Światowa organizacja zdrowia przestrzega wszystkich właścicieli salonów solaryjnych przed opalaniem nieletnich. Nie ma to bezpośredniego związku z nakazem lub zakazem ale mowa tu o dodatkowych ryzykach związanych z opalaniem nie wykształconych organów. Jeśli ktoś nie chce ryzykować to wyklucza całą grupę i nie bierze na siebie odpowiedzialności wynikającej z braku pełnoletniości klienta. Podczas pierwszej wizyty w salonie powinno przeprowadzić się dokładny wywiad z klientem a taki wywiad w świetle prawa ma tylko sens jeśli osoba która go podpisuje jest pełnoletnia. Tak więc już z samego tego wynika, że albo jest się pełnoletnim albo decyduje ktoś kto sprawuje opiekę. Ktoś musi przejąć odpowiedzialność za to czy nie ma przeciwwskazań do opalania, a osoba nieletnia nie może tego zrobić sama. Sam fakt że salon zainteresował się takim zjawiskiem świadczyć może o tym że wie co robi i ma profesjonalne podejście do świadczonych usług.
admin
Site Admin

Dołączenie: Czw Wrz 16, 2004 4:42 pm
Miejscowość: Zabrze

Postprzez Girl_in_Solar w Nie Sie 05, 2007 12:03 am

admin napisał(a):Każdy właściciel ma prawo do tego, aby ograniczyć wiek klienta od 18-go roku życia. Światowa organizacja zdrowia przestrzega wszystkich właścicieli salonów solaryjnych przed opalaniem nieletnich. Nie ma to bezpośredniego związku z nakazem lub zakazem ale mowa tu o dodatkowych ryzykach związanych z opalaniem nie wykształconych organów. Jeśli ktoś nie chce ryzykować to wyklucza całą grupę i nie bierze na siebie odpowiedzialności wynikającej z braku pełnoletniości klienta. Podczas pierwszej wizyty w salonie powinno przeprowadzić się dokładny wywiad z klientem a taki wywiad w świetle prawa ma tylko sens jeśli osoba która go podpisuje jest pełnoletnia. Tak więc już z samego tego wynika, że albo jest się pełnoletnim albo decyduje ktoś kto sprawuje opiekę. Ktoś musi przejąć odpowiedzialność za to czy nie ma przeciwwskazań do opalania, a osoba nieletnia nie może tego zrobić sama. Sam fakt że salon zainteresował się takim zjawiskiem świadczyć może o tym że wie co robi i ma profesjonalne podejście do świadczonych usług.

W WIELKIEJ BRYTANII SOLARIUM JEST OD 16 LAT...jednak w polsce w wiekszosci salonow, jest zasada ''kto chce to moze''...nio wiadomo ze malolaty nie sa wpuszczane ale zwykle 15-latki i te dziewczyny ktore powaznie wygladaja wchodza normalnie :?
B.I.T.C.H-(B)eautiful.(I)nteligent.(T)alented.(C)hilly.(H)oney
Girl_in_Solar

Dołączenie: Sob Maj 27, 2006 1:52 am
Miejscowość: Legnica->Wrocław->DONCASTER [UK]

Postprzez kofaniutka87 w Nie Sie 05, 2007 2:12 pm

Ja mam 20 lat, ale wyglądam dość młodo. Chodzę na solarium, i nie chciałabym być za każdym razem legitymowana. :wink:
kofaniutka87

Dołączenie: Nie Kwi 22, 2007 3:54 pm

Postprzez Girl_in_Solar w Pon Sie 06, 2007 11:46 am

kofaniutka87 napisał(a):Ja mam 20 lat, ale wyglądam dość młodo. Chodzę na solarium, i nie chciałabym być za każdym razem legitymowana. :wink:

kofaniutka skad ja to znam 8) ...hehehe ja mam 18 a wygladam na 15-16 :lol: ale nie przejmuje sie juz tym tak jak kiedys...Przynajmniej za pare lat kiedy bedzie sie mialo 25 a ktos nam powie ze wygladasz na 19-20 ,to zrobi sie milo :D
Girl_in_Solar

Postprzez kofaniutka87 w Pon Sie 06, 2007 5:11 pm

Też się tym zbytnio nie martwię. Bo za te kilka (naście) lat jak będę wyglądać młodo to będzie bardzo miłe uczucie :D
kofaniutka87

Dołączenie: Nie Kwi 22, 2007 3:54 pm

Postprzez Girl_in_Solar w Wto Sie 07, 2007 11:33 am

kofaniutka87 napisał(a):Też się tym zbytnio nie martwię. Bo za te kilka (naście) lat jak będę wyglądać młodo to będzie bardzo miłe uczucie :D

ooo tak tak :D tylko mnie wczesniej denerwowalo, gdy musialam pokazywac dowod przy wejsciu do klubu...bo panowie z bramki mieli wielkie watpliwosci co do mojej pelnoletnosci 8)
Girl_in_Solar

Powróć do Opalanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości