opalaniesolariumo naskontakt

1

Poparzenia i wypadki podczas opalania w solarium sobota, 4 październik 2008 r.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o wypadkach w salonach solarium polegających na poparzeniu klienta podczas opalania. Pomimo ze nie jest to zjawisko lawinowe, informacje takie zachęcają automatycznie do dyskusji to, czy oby opalanie w solarium jest w ogóle bezpieczne i czy klient odwiedzający solarium może liczyć na profesjonalizm właściciela?

Czy można samemu ułożyć plan opalania w solarium? poniedziałek, 5 maj 2008 r.

Efektywne, trwałe i bezpieczne opalanie możliwe jest tylko wówczas, jeśli zastosujemy indywidualny dla każdego, profesjonalnie ułożony plan opalania. Pierwsza wizyta to 40-60% dawki rumieniotwórczej, ostatnia może ją nawet przekraczać. Wszystko będzie jednak zależeć od celu, w jakim udamy się do solarium. ::

Trwałość opalenizny z solarium i plaży sobota, 5 kwiecień 2008 r.

To czy opalenizna jest trwała czy też nie, nie ma związku z miejscem, w którym się opalamy. Większość salonów nie przywiązuje do tego uwagi, ponieważ brak trwałości opalenizny gwarantuje szybszy powrót klienta i tym samym większy obrót. Dodatkowo, do tego, aby zapewnić klientowi trwałą opaleniznę nie wystarczy niestety tylko posiadanie urządzenia opalającego. Profesjonalny salon solarium powinien posiadać tak dobrany...

Łóżka brązujące i podwójnie brązujące! poniedziałek, 17 grudzień 2007 r.

Cała prawda u łóżkach brązujących i nie tylko o nich, bo najczęściej pojęcie to mylone jest z technicznymi właściwościami lampy, w której zastosowane zostały nowe technologie szkła kwarcowego umożliwiające producentom lamp na podwyższenie ich efektywności w paśmie „bezpiecznych” promieni UVA. Czy promienie UVA są faktycznie bezpieczne? O tym przekonaliśmy się już kilka lat temu, ...

Dlaczego solarium opala czasami na szaro? sobota, 17 listopad 2007 r.

Dzieje się to w przypadku, gdy właściciel solarium stosuje nie do końca odpowiednie lampy, nieprzemyślane urządzenia opalające lub nie potrafi ułożyć dobrego indywidualnego dla każdego klienta programu opalania. Programu uzależnionego od rodzaju skóry, oczekiwań, jego preferencji oraz historii opalania danego klienta. Opalanie nie ogranicza się do wciskania guzików i kasowania pieniędzy. Aby efektywnie, trwale i bezpiecznie opalić trzeba ...

Poparzenia podczas opalania się w solarium? czwartek, 8 listopad 2007 r.

Czyli dlaczego wielu ludzi ulega poparzeniu opalając się w salonach solarium? Przyczyn może być kilka i jedna nie wyklucza innej. Najczęstszą z nich jest brak profesjonalizmu w salonie spowodowany brakiem doświadczenia jego właściciela lub nie przygotowanym do pracy personelem.

Lampy brązujące i podwójnie brązujące! czwartek, 8 listopad 2007 r.

Brązujące właściwości lampy do solarium to rzecz oczywista. Dlaczego po 30 latach rozwoju branży ktoś wpadł na pomysł określić tym mianem nowy rodzaj lamp? Tego do końca nie wiemy ale sam pomysł nie jest zły skoro wielu klientów pyta w salonach solarium o właśnie takie, a nie inne lampy. W pogoni za nowościami zapominamy jednak o ważniejszych sprawach, takich jak to, że większa moc nie zawsze musi być lepsza!

Pomiar skóry SkinControl – nowa era opalania w solarium! czwartek, 8 listopad 2007 r.

Branża solaryjna jeszcze kilka lat temu przeżywała bardzo dynamiczny rozwój. Aby osiągnąć sukces w branży solaryjnej, jeszcze niespełna 10 lat temu wystarczyło posiadać jakiekolwiek urządzenie opalające, a ludzie sami ustawiali się w kolejkę na zapisy. Obecnie liczy się tylko moc i najkrótszy z możliwych czasów opalania. Można w skrócie powiedzieć: źle się dzieje w królestwie słońca ...

O wyższości solarium nad słońcem niedziela, 4 listopad 2007 r.

- czyli na co powinni zwrócić uwagę właściciele i klienci salonów solaryjnych. Pragnienia... Opalenizna. Najlepiej atrakcyjna, piękna, brązowa czy - jak kto woli - złotobrązowa, głęboka, trwała, do tego wszystkiego zdrowa i bezpieczna - oto obiekt pragnień klientów salonów solaryjnych i zarazem podstawa i warunek konieczny funkcjonowania tego typu punktów.

Aromaterapia w solarium czwartek, 25 październik 2007 r.

W profesjonalnych salonach znaleźć można coraz częściej specjalne urządzenia umożliwiające z dodatkowymi doznaniami. Jednym z niech jest coraz szerzej stosowana aromaterapia. Realizowana jest ona w kilka sposobów na celu ma jednak jedno a mianowicie uprzyjemnić osobie korzystającej z solarium zarówno seans jak i czas spędzony w kabinie.

Solaryjna bryza środa, 24 październik 2007 r.

Opalanie w solarium staje się coraz bardziej komfortowe i poniekąd przyjemniejsze. Przemysł solaryjny wymyśla różne innowacje urządzeń opalających, jedne bardziej udane, inne mniej. Solaryjna bryza to jednak coś, co zasługuje na uwagę i spotka w przyszłości wielu zwolenników. Opalanie kojarzy się ze słoneczną plażą, piaskiem i palmami. Szczytem marzeń jest naturalnie ciepłe może...::

Lampy wysoko- i niskociśnieniowe środa, 24 październik 2007 r.

Mogłoby się wydawać, że technika solaryjna nie interesuje klienta końcowego, czyli tego, który opala się w salonie. A jednak. Z badań przeprowadzonych przez nas w zaprzyjaźnionych salonach solaryjnych wynika, że co 30. osoba opalająca się w solarium chciałaby wiedzieć coś więcej na temat opalania, a stosunkowo częstym technicznym pytaniem zadawanym przez takiego klienta jest różnica pomiędzy świetlówką opalającą a halogenem.

Lampa wysokociśnieniowa potocznie zwana halogenem. środa, 24 październik 2007 r.

Ze względu na to, że panuje w nich podczas pracy wysokie ciśnienie, zbudowane są z grubego szkła kwarcowego, umożliwiającego swobodne przenikanie promieni UV. W porównaniu z lampą niskociśnieniową halogen wytwarza wielokrotne większą ilość promieni UV, które nie mogą być na tak małej powierzchni wewnętrznej przetworzone za pomocą luminoforu w promienie o innej długości. W przypadku lamp halogenowych funkcję tę spełniają specjalne filtry.

Płyta akrylowa w solarium i jej funkcja środa, 24 październik 2007 r.

Każdy, kto był, chociaż raz w solarium wie, że w standardowym urządzeniu opalającym w pozycji leżącej kładziemy się w czasie opalania na tak zwanym łóżku opalającym a płaszczyzna, na której leżymy wykonana jest z jakiegoś tam szkła czy tez plastiku. W urządzeniach niskociśnieniowych źródła światła, czyli świetlówki, oddzielone są od ciała klienta tylko płytami wykonanymi ze specjalnego przepuszczającego promieni UV ...
1

Tematy: