opalaniesolariumo naskontakt

1 2 3 4 5 6 7 8

Wpływ witaminy D na płodność mężczyzn i kobiet czwartek, 24 luty 2011 r.

Problem z poczęciem dziecka dotyczy około 20% populacji. Skala zjawiska jest tak duża, że niepłodność została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę społeczną ograniczającą podstawowe funkcje życiowe i stanowiącą problem ogółu ludzkości. Zastanówmy się jaką rolę w zapobieganiu tego zjawiska, odgrywa słońce i solarium.

Witamina D hamuje wzrost komórek rakowych piątek, 1 październik 2010 r.

Holenderskie Towarzystwo Walki z Rakiem ( Dutch Cancer Society ) zaleca codzienną ekspozycję na promieniowanie słoneczne: Naukowcy zrzeszeni w tej organizacji radzą: Zażywaj 15-30 minutowej kąpieli słonecznej wczesnym popołudniem...ta naukowo uzasadniona rada, stanowi radykalną zmianę w stosunku do prowadzonych przez Towarzystwo kampani “Opalaj się rozumnie”.

Na strachu przed rakiem można zarobić! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Jednym z najważniejszych powodów skuteczności kampanii antysłonecznych jest fakt, że są wspierane autorytetem medycznym lekarzy dermatologów i zrzeszających ich organizacji. To dermatolodzy ostrzegają przed „zabójczym” słońcem i śmiercionośnym solarium, doradzają stosowanie kremów z filtrami… Niemal nikt nie ma wątpliwości co do czystości intencji takich działań.

Opalanie dozwolone i wskazane! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Każdej wiosny i każdego lata jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na temat szkodliwości słońca i opalania. Za główny straszak niezmiennie służy tu rak skóry i jej starzenie się. Zazwyczaj informacje te są bardzo jednostronne, skupiają się wyłącznie na negatywnych stronach działania ultrafioletu, o pozytywnych stronach kontaktu ze słońcem wspomina się bardzo rzadko albo wcale.

Kultura braku słońca - ceną zdrowia matki i dziecka wtorek, 7 wrzesień 2010 r.

Kraje arabskie należą jak wiadomo do najbardziej nasłonecznionych miejsc na świecie. Mimo to, ich mieszkańcy również borykają się z niedoborem słonecznej witaminy D. Dotyczy to zwłaszcza kobiet. Badacze ze szpitala dziecięcego w Cincinnati (Cincinnati Children's Hospital Medical Center) zbadali ciężarne mieszkanki Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„Na Zdrowie” w TVP2 – Prawda o opalaniu i solarium! wtorek, 7 wrzesień 2010 r.

Po wielu miesiącach szerzenia nieprawdziwych informacji o opalaniu i solarium, można powiedzieć że nastąpił pewien przełom. Po raz pierwszy w ogólnopolskich mediach o solarium i opalaniu będzie się mówić rzetelnie i niezależnie - zarówno o dobrych jak i złych jego stronach.

Kobieca witamina D - słońce i rak piersi wtorek, 7 wrzesień 2010 r.

W ostatnich miesiącach w mediach wszelkiego rodzaju – zarówno w elektronicznych jak i standardowych (prasa, telewizja) zauważyć można było pewien trend – pojawia się coraz więcej informacji o bardzo ważnej roli witaminy D dla zdrowia.

Laureatka Oskara - Gwyneth Paltrow - zachęca do opalania poniedziałek, 6 wrzesień 2010 r.

U znanej amerykańskiej aktorki, zdobywczyni Oscara (w 1998 r. za rolę w filmie „Zakochany Szekspir”), pięknej Gwyneth Paltrow zdiagnozowano początkowe stadium osteopenii. To zmniejszanie się masy kości (w podeszłym wieku całkiem naturalne), prowadzące w konsekwencji do ich osłabienia oraz – w wielu przypadkach – do poważniejszych chorób takich jak osteoporoza

„Grzeszny” podatek od opalania sobota, 4 wrzesień 2010 r.

Wydawać by się mogło, że rządy zdają sobie powoli sprawę w wyników badań przeprowadzanych przez naukowców zajmujących się witaminą D3. Z jednej strony naukowcy ostrzegają nas przed bardzo niebezpiecznymi niedoborami witaminy D3, z drugiej – politycy wprowadzają przepisy, które potęgują strach przed słońcem i solarium. Za wszystkim stoi fałszywa statystyka i określone grupy interesów

Wsparcie dla badań nad witaminą D sobota, 4 wrzesień 2010 r.

Badacze Uniwersytetu w Georgii zajmujący się odżywianiem otrzymali dotację w wysokości 2,2 miliona dolarów z przeznaczeniem na badania nad wpływem witaminy D na zdrowie dzieci. Celem programu jest między innymi ustalenia optymalnej dawki witaminy D jaką dzieci powinny przyjmować i optymalnego poziomu jej zawartości we krwi.

Międzynarodowa nagroda na słońca i solarium środa, 25 sierpień 2010 r.

Profesor Johan Moan, światowej sławy norweski naukowiec zajmujący się promieniowaniem UV i witaminą D otrzymał za swoje pionierskie osiągnięcia nagrodę naukową Uniwersytetu w Oslo. W czasie gdy prasa wyżywa się na słońcu i solariach nauka mówi o czymś co jest zbadane i przestrzega o zdrowotnych skutkach antysłonecznej nagonki.

O witaminie D (i nie tylko) w Trójce czwartek, 24 czerwiec 2010 r.

W czwartkowej audycji „Instrukcja obsługi człowieka” poświęconej zdrowiu w programie III Polskiego Radia rozmawiano o tym, jak zdrowo przeżyć urlop, wakacje. Gościem programu Grażyny Dobroń była Edyta Biernat, reumatolog, która przy okazji rozmowy o urlopowym opalaniu wspominała o roli witaminy D w naszym życiu i konieczności utrzymywania wysokiego poziomu jej stężenia we krwi przez cały rok.

Powrót krzywicy? To realne zagrożenie wtorek, 22 czerwiec 2010 r.

Jak donosi specjalistyczne czasopismo medyczne British Medical Journal, postępujący deficyt witaminy D notowany u mieszkańców wielkiej Brytanii skutkuje powrotem choroby, która przez wielu została dawno zapomniana – krzywicy. Zdaniem autorów artykułu - profesora Simona Pearce1`a i doktora Time`a Cheethama, ludzie stanowczo zbyt mało czasu spędzają na słońcu. Kontakt z ultrafioletem jest jedyną gwarancją zapewnienia organizmowi właściwego poziomu witaminy D.

Witamina D, z męski hormon – testosteron poniedziałek, 21 czerwiec 2010 r.

Austriaccy naukowcy wykazali, że poziom testosteronu w męskim organizmie wzrasta proporcjonalnie do poziomu witaminy D, która jest produkowana w skórze pod wpływem ekspozycji na promienie ultrafioletowe. Wniosek jest prosty – im więcej witaminy, tym większa sprawność seksualna – i nie tylko.

Witamina D zapobiega miażdżycy i cukrzycy sobota, 19 czerwiec 2010 r.

Wysoki poziom witaminy D może radykalnie (do 43%) zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca i naczyń krwionośnych (głównie miażdżycy) i cukrzycy typu 2 u ludzi w podeszłym wieku – donoszą brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Warwick

Solarium i rak – chybione badania??? czwartek, 1 kwiecień 2010 r.

Ryzyko zachorowania na raka skóry i korzystanie z solarium nie mają związku przyczynowo-skutkowego. William B. Grant krytykuje niewłaściwą metodykę badań Międzynarodowej Agencji Badań nad Nowotworami (IARC) – raport IARC jest błędny!!!

Zagubieni w poszukiwaniu słonecznych sensacji! piątek, 12 marzec 2010 r.

Jedni się gubią w natłoku informacji, inni się odnajdują. Może nie tyle „się”, co prawdę, która – jak widać – coraz częściej jest towarem reglamentowanym przy publikacji sensacyjnych doniesień. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi zdrowie lub skuteczność danego produktu, zachowania czy też usługi.

Słońce i witamina D a stwardnienie rozsiane piątek, 12 marzec 2010 r.

Już dwa dni pobytu na wakacjach w Australii wystarczyły, by Kirsten McLaughlin poczuła się lepiej. Jednak nie było to tylko dobre samopoczucie wynikające z oderwania od rzeczywistości i zmiany klimatu. U tej 35-letniej mieszkanki Szkocji, byłej mistrzyni taekwondo, 4 lata wcześniej zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Słoneczna australijska pogoda złagodziła jeden z najbardziej dokuczliwych w przypadku Kirsten objawów – chroniczne, wycieńczające zmęczenie.

Dieta dla oczu poniedziałek, 8 marzec 2010 r.

Opalanie, podobnie jak każde lekarstwo, może powodować skutki uboczne. Szczególnie jeśli zapomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jedną z tych zasad jest ochrona oczu – a chronić można je na wiele sposobów. Również od wewnątrz .

KTO NA TYM ZYSKUJE? IARC finansowane przez L`Oreal wtorek, 1 grudzień 2009 r.

Intensywność kampanii antysłonecznych – nie przez przypadek - nie tylko w Polsce – może dziwić. I rodzić zupełnie naturalne w takim momencie pytania, – kto za tym stoi, komu tak bardzo na tym zależy? Zajadłość, z jaką atakuje się słońce i – a w ostatnim czasie również solaria - jest większa nawet niż w przypadku ataków na palenie papierosów, które to przecież nie ma żadnych pozytywnych aspektów, a swą szkodliwością przewyższa nawet...
1 2 3 4 5 6 7 8

Tematy: