opalaniesolariumo naskontakt

1

Witamina D, z męski hormon – testosteron poniedziałek, 21 czerwiec 2010 r.

Austriaccy naukowcy wykazali, że poziom testosteronu w męskim organizmie wzrasta proporcjonalnie do poziomu witaminy D, która jest produkowana w skórze pod wpływem ekspozycji na promienie ultrafioletowe. Wniosek jest prosty – im więcej witaminy, tym większa sprawność seksualna – i nie tylko.

Słońce i witamina D a stwardnienie rozsiane piątek, 12 marzec 2010 r.

Już dwa dni pobytu na wakacjach w Australii wystarczyły, by Kirsten McLaughlin poczuła się lepiej. Jednak nie było to tylko dobre samopoczucie wynikające z oderwania od rzeczywistości i zmiany klimatu. U tej 35-letniej mieszkanki Szkocji, byłej mistrzyni taekwondo, 4 lata wcześniej zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Słoneczna australijska pogoda złagodziła jeden z najbardziej dokuczliwych w przypadku Kirsten objawów – chroniczne, wycieńczające zmęczenie.

UWAGA! Żyjemy dzięki słońcu! czwartek, 30 lipiec 2009 r.

Bezbronnym słońcem łatwo się straszy! Straszenie śmiertelnymi chorobami skóry połączone z całkowitym brakiem edukacji o zdrowym opalaniu i obcowaniu z życiodajnym słońcem to często jedyna informacja, jaką serwują naszemu społeczeństwu mass media. ::::

Solarium tylko dla pełnoletnich? piątek, 19 czerwiec 2009 r.

Debaty na temat szkodliwości opalania trwają nieprzerwanie, tak jak i badania, które ostrzegają o masowej epidemii niedoborów witaminy D3. Niedobory te prowadzą nie tylko do powstawania wielu nowotworów, ale także do wad rozwoju i wielu innych groźnych chorób. Informacje wraz ze źródłem znaleźć można na portalu www.zdrowe-opalanie.pl. ::::

Przed urlopem – opalanie i nie tylko! czwartek, 22 styczeń 2009 r.

Co typowa Europejka robi przed urlopem? Odpowiedz jest prosta – wszystko, co możliwe, aby ładnie wyglądać! Pod skąpym bikini nic się nie ukryje. Z pewnością żadna kobieta nie chce zaprezentować skóry białej jak śnieg lub czerwonej jak rak, np. poparzonej słońcem już pierwszego dnia. Dla znacznej liczby Europejek rozwiązanie jest proste: trzeba przygotować skórę w solarium. Czy jest w tym trochę podświadomej troski o zdrowie... ::::

Depresje jesienno-zimowe a opalanie w solarium wtorek, 7 październik 2008 r.

Depresje sezonowe czy też sezonowe wahania nastroju to wynik słabszego nasłonecznienia naszej strefy geograficznej jesienią, zimą i wczesną wiosną. Słońce świeci wtedy dużo słabiej i - na domiar złego - zdecydowanie krócej dotrzymuje nam towarzystwa. Ponieważ jesteśmy istotami zależnymi od słońca, już kilkutygodniowy jego brak odbija się natychmiast na naszym samopoczuciu, doprowadzając na dłuższą metę... ::::

Szkodliwa ochrona przed słońcem! wtorek, 27 maj 2008 r.

Oxybenzone – to nazwa substancji, która bardzo poważnie może szkodzić skórze - i nie tylko! Tymczasem jest to jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków chroniących przed słońcem. Występuje pod wieloma nazwami: Oxybenzone, Eusolex 4360, Escalol 567, Benzophenone-3 i od wielu lat znajduje się na liście produktów które nie są obojętne dla naszego organizmu. Na dodatek jest to substancja aktywna hormonalnie - jej stosowanie należy zatem postawić pod wielkim znakiem zapytania.

Promocja Zdrowego Opalania w Opolu poniedziałek, 19 maj 2008 r.

Opolskie salony Solarium SUN-line po raz kolejny zaskoczyły mieszkańców miasta. Akcja na centralnym deptaku Opola, ulicy Krakowskiej, to już czwarta inicjatywa edukacyjna promującą zdrowe opalanie i rozsądne podejście ludzi do życiodajnych promieni UV. Wcześniejsze tak szeroko zakrojone i skierowane do wszystkich opolan przedsięwzięcia przeprowadzono między innymi w opolskim supermarkecie Real. ::

Czy można określić czas bezpiecznego opalania? niedziela, 3 luty 2008 r.

Tak. Jeśli ma się odpowiednio szeroką wiedzę lub odpowiednie narzędzie to można bardzo dokładnie określić czas bezpiecznej ekspozycji skóry na promienie ultrafioletowe. Bezpieczny czas uzależniony jest od fototypu, aktualnego stanu skóry i zawartej w niej melaniny oraz grubości naskórka, mogącego pod wpływem słońca zmieniać czasowo swoją grubość.

Czy porcja sztucznego słońca poprawia nastrój? wtorek, 22 styczeń 2008 r.

Tak! Zarówno opalanie na plaży jak i w solarium wpływa na poprawę naszego samopoczucia. Dzieje się to za sprawę witaminy D3 powstającej w naszej skórze tylko i wyłącznie pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Witamina ta w dalszych swoich przemianach jest prekursorem hormonu szczęścia, który jak sama nazwa wskazuje czyni nas szczęśliwszymi. W naszym klimacie, stosunkowo ubogim w słońce szczególnie w okresie jesienno zimowym, każdy odczuwa brak światła słonecznego.

Beta-karoten, słońce, opalanie! czwartek, 27 grudzień 2007 r.

Opalenizna nie jest jedyną naturalną ochroną skóry przed słońcem. Pomimo, że jest ona zdecydowanie najbardziej efektywnym, powstałym na drodze ewolucji, mechanizmem chroniącym naszą skórę przed nadmiarem słońca istnieje jednak jeszcze inna metoda, w której kluczową rolę pełni prekursor witaminy A, pomarańczowo żółty organiczny barwik pochodzenia roślinnego β-karoten. Pomimo, że nie jest ona tak skuteczna warto wiedzieć o niej więcej.

Czy kolor opalenizny różni się od tego z plaży? sobota, 10 listopad 2007 r.

Jeśli opalamy się według profesjonalnie ułożonego planu opalania na odpowiednio dobranych urządzeniach i lampach to możemy się spodziewać, że efekt będzie taki sam jak na plaży, ponieważ producenci lamp potrafią produkować źródła światła bardzo dobrze naśladujące słońce pod względem emisji promieni ultrafioletowych.

Kiedy zaprzestać wizyt w solarium? czwartek, 8 listopad 2007 r.

Opalanie należy bezzwłocznie zaprzestać, jeśli się poparzyliśmy. Kilkudniowe przerwanie opalanie zalecamy również w przypadku odczuwalnego podrażnienia naskórka. Przerwanie opalania i konsultację z dermatologiem konieczna jest, jeśli w wyniku opalania zauważyliśmy dużo zmian pigmentowych lub powstanie większej ilości wyraźnych pieprzyków.

Dobry humor po solarium! czwartek, 8 listopad 2007 r.

Dlaczego po opalaniu w solarium mamy lepszy humor? To zasługa hormonu szczęścia, który produkowany jest przez nasz organizm w przypadku naświetlania naszej skóry promieniami UV. Naukowcy dowodzą, że największe znaczenie mają w tym procesie promienie UVB, zawarte w większości lamp do solarium.

Czy powinniśmy się opalać przed urlopem? czwartek, 8 listopad 2007 r.

Skóra przygotowana do urlopu w solarium jest zdecydowanie bardziej odporna na działanie promieni UV, aniżeli skóra całkowitego nowicjusza. Już trzy wizyty w solarium w odstępie kilku dni czynią dużo i chronią nas przed niepotrzebnym poparzeniem, któremu ulegamu jakże często już pierwszego dnia plażowania.

Gaszenie skóry! Pierwsza pomoc w poparzeniach. niedziela, 4 listopad 2007 r.

Prawda jest taka: Im bardziej profesjonalny jest salon solaryjny, tym rzadziej się to zdarza. Ale zdarza się i w najbardziej profesjonalnych punktach. Poparzenie. Problem niebezpieczny i nieprzyjemny - zarówno dla klienta, jak i dla właściciela. Jak sobie z nim radzić? Winni... Wśród winowajców odpowiedzialnych za poparzenia klientów wymienić należy trzech podstawowych.

Opalanie przed urlopem środa, 24 październik 2007 r.

Przygotowanie skóry do urlopu stało się już jednym z elementarnych obowiązków trzeźwo myślącego urlopowicza. Zdaje on sobie sprawę, że nie oprze się pokusie zażywania długo oczekiwanych kąpieli słonecznych nad ciepłym morzem w miłym towarzystwie przepięknie opalonych współplażowiczów i plażowiczek. Dzieci nie będzie można zgonić z plaży przed zachodem słońca nawet w przypadku...
1

Tematy: