opalaniesolariumo naskontakt

Czy porcja sztucznego słońca poprawia nastrój?

Tak! Zarówno opalanie na plaży jak i w solarium wpływa na poprawę naszego samopoczucia. Dzieje się to za sprawę witaminy D3 powstającej w naszej skórze tylko i wyłącznie pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Witamina ta w dalszych swoich przemianach jest prekursorem hormonu szczęścia, który jak sama nazwa wskazuje czyni nas szczęśliwszymi. W naszym klimacie, stosunkowo ubogim w słońce szczególnie w okresie  jesienno zimowym, każdy odczuwa brak światła słonecznego. Opalanie w profesjonalnym solarium może uzupełnić ten brak, poprawiając zarówno nastrój jak i wygląd, który również wpływa na poprawę nastroju. Dobre postrzeganie własnego wizerunku poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.
 
Witamina D w solarium |

Opalanie to czynność polegająca na eksponowaniu naszej skóry na promienie ultrafioletowe. Nie musi ona prowadzić do powstania brązu. Warto wiedzieć, że do powstania witaminy D3 i tym samym do poprawienia sobie nastroju wystarczy już 40% dawki rumieniotwórczej. Taką dawkę otrzymujemy już po około 15 minutach w solarium wyposażonym w lampy o mocy 100W i współczynniku UVB nie przekraczającym 1%. Takich urządzeń niestety jednak w naszym kraju nie ma, tak więc aby zdrowo się opalać należy przeliczyć moc i odpowiednio dostosować czas opalania do swoich potrzeb, fototypu oraz aktualnego stopnia przygotowania skóry do opalania. Większość salonów w naszym kraju opala na lampach 160W i współczynnikach przekraczających nawet 3%. Na takich lampach synteza witaminy D3 osiągana jest już w skrajnych przypadkach po 2 minutach.
 
Bezpieczne opalanie 
 
Uwaga! Aby korzystać z usług solarium w celu syntezy witaminy D3 należy zawsze wybrać najsłabsze urządzenie i opalać się tylko tak długo, aby nie doprowadzić skóry nawet do zaczerwienienia oznaczającego przekroczenie 100% dawki rumieniotwórczej.
 
Pomiar skóry gwarancją bezpieczeństwa
 
Bardzo pomocne w określaniu dawki rumieniotwórczej jest urządzenia do pomiaru skóry i automatycznego doboru bezpiecznego i efektywnego czasu opalania. Nie jest ono oczywiście niezbędne do prowadzenia salonu. Jednak jego właścicielowi daje pewność efektywnego i zarazem bezpiecznego świadczenia usług na bardzo wysokim poziomie. Urządzenia tego typu eliminują niepotrzebną i mało profesjonalną metodę opalania nowych klientów polegająca za wstępnym zaniżaniu czasów ekspozycji. Umożliwiają również świadczenie usług z dziedziny światłoterapii lub na przykład przygotowania skóry do urlopu. Nowoczesne systemy pomiaru skóry wyposażone są w odpowiednie oprogramowanie umożliwiające wybór celu opalania: opalanie zdrowotne (20%), opalanie kosmetyczne oraz przygotowanie skóry do urlopu (40-60%) czy też opalanie w celu pozyskania maksymalnego brązu (80-100%) Liczby w nawiasach dotyczą dawki rumieniotwórczej wyliczonej na podstawie pomiaru skóry i aktualnych danych pomiarowych wszystkich urządzeń opalających znajdujących się w salonie).

 


Tematy: