Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cMysql has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/mysql.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cTematyKlucz has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cTematyKlucz.inc.php on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cImages has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/panel/classes/cImages.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cSqlAktualnosci has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cSqlAktualnosci.inc on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cConvertUrl has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cConvertUrl.inc on line 2
- solarium.pl
opalaniesolariumo naskontakt

1

Opalanie dozwolone i wskazane! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Każdej wiosny i każdego lata jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na temat szkodliwości słońca i opalania. Za główny straszak niezmiennie służy tu rak skóry i jej starzenie się. Zazwyczaj informacje te są bardzo jednostronne, skupiają się wyłącznie na negatywnych stronach działania ultrafioletu, o pozytywnych stronach kontaktu ze słońcem wspomina się bardzo rzadko albo wcale.

Kobieca witamina D - słońce i rak piersi wtorek, 7 wrzesień 2010 r.

W ostatnich miesiącach w mediach wszelkiego rodzaju – zarówno w elektronicznych jak i standardowych (prasa, telewizja) zauważyć można było pewien trend – pojawia się coraz więcej informacji o bardzo ważnej roli witaminy D dla zdrowia.

Witamina D – słoneczny hormon - klucz do prewencji. sobota, 15 sierpień 2009 r.

Wywiad z profesorem Jörgem Spitzem – specjalistą medycyny nuklearnej, byłym ordynatorem szpitala klinicznego w Munster i prezesem Niemieckiej Fundacji Informacji i Prewencji Zdrowotnej. Lekarzem, który prezentuje wyjątkowe poglądy dotyczące naszego zdrowia. Człowiekiem, który woli zapobiegać chorobom aniżeli jej leczyć. Szczególnie tym chronicznym, których leczenie kosztuje na całym świcie miliardy euro.

Słońce i nasze zdrowie! Wywiad z prof. Johanem Moan. niedziela, 9 sierpień 2009 r.

Pierwszy wywiad ze światowej sławy naukowcem norweskiego Centrum Onkologicznego w Oslo, profesorem Johan Moan dr. fizyki, wykładowcą uniwersyteckim, znanym z obszernych badań dotyczących witaminy D3 oraz promieni ultrafioletowych. Jego prawdziwa przygoda ze słońcem rozpoczęła się przed wielu laty, kiedy to, wraz z dużym zespołem naukowców otrzymał zadanie polegające na udowodnieniu negatywnego wpływu słońca na powstawanie i rozwój nowotworów.

ICP 2009 - Więcej słońca w rozsądnej dawce! środa, 5 sierpień 2009 r.

Rozgorzały dyskusje o słońcu i jego wpływie na życie i jak widać zdrowie naszej planety. Nie tylko niemieccy politycy przyłączyli się do dyskusji, wprowadzając chyba zbyt pochopnie w życie nową ustawę o korzystaniu ze sztucznego słońca, ale również naukowcy z całego świata ponownie dyskutują o wadach i zaletach promieni słonecznych. Podczas rocznego kongresu w Dusseldorfie, w którym udział wzięło ponad 500 osób,

Prawda o słońcu może być tylko jedna! Prof. M. Holick poniedziałek, 3 sierpień 2009 r.

Wywiad prof. Michaelem Holickiem z Bostońskiej Akademii Medycznej, amerykańską i zarazem ogólnoświatową sławą w dziedzinie fotobiologii i dermatologii, naukowcem, który od 30 lat poświecił się badaniu wpływu witaminy D na nasze zdrowie, dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla, autorem głośno komentowanej w środowisku medycznym książki „Korzyści ze słońca”.

Przedwczesny wyrok śmierci dla słońca i solarium? sobota, 1 sierpień 2009 r.

Rozprawmy się wreszcie z solarium! Tak jak przed 17 latu rozprawiliśmy się już ze słońcem. Kto będzie następny w tej kolejce bezmyślności? Proponujemy dziennikarzom: mleko, wodę mineralną i napoje sprzedawane w butelkach plastikowych, serki i desery dla dzieci, białe pieczywo, słodycze, kosmetyki z faktorami ochronnymi, samoopalacze… później samochody i wszystkie tworzywa sztuczne, a na końcu powietrze... ::::

Solarium tylko dla pełnoletnich? piątek, 19 czerwiec 2009 r.

Debaty na temat szkodliwości opalania trwają nieprzerwanie, tak jak i badania, które ostrzegają o masowej epidemii niedoborów witaminy D3. Niedobory te prowadzą nie tylko do powstawania wielu nowotworów, ale także do wad rozwoju i wielu innych groźnych chorób. Informacje wraz ze źródłem znaleźć można na portalu www.zdrowe-opalanie.pl. ::::

Znany onkolog radzi – OPALAJMY SIĘ CZĘŚCIEJ! wtorek, 3 marzec 2009 r.

W zalewie informacji, które ostrzegają przed „zgubnym” wpływem słońca na nasz organizm, czasami zdarza się publikacja o wydźwięku wręcz przeciwnym. Jeżeli na dodatek autorem tej publikacji jest lekarz specjalizujący się w walce z nowotworami – tym bardziej warto ją przedstawić. Oto tłumaczenie artykułu z dziennika „Daily Mail”. ::::

Opalanie przez Internet czwartek, 12 luty 2009 r.

Każdy efektywny sposób na zwrócenie uwagi całego społeczeństwa jest dobry! Gdyby nie był on poświęcony kolejnej kampanii antysłoneczej i tak jednoznacznie skierowanej przeciwko solarium, to pewnie i my nie zwrócilibyśmy na to większej uwagi. Tak jednak nie jest i dlatego jako obrońcy życiodajnego słońca i zwolennicy przekazu rzetelnych informacji – nie możemy nie zareagować. ::::

Siłą słońca w osteoporozę sobota, 24 styczeń 2009 r.

Osteoporoza to jedna z najdramatyczniej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Szacunkowo dotyczy ona ponad 30% wszystkich kobiet po menopauzie. Nieoficjalne statystyki mówią o znacznie większej liczbie, szczególnie w przypadku kobiet żyjących w krajach mniej nasłonecznionych, czyli bardziej oddalonych od równika. Niemalże co drugiej kobiecie i co siódmemu mężczyźnie po pięćdziesiątce grożą złamania kości... ::::

Słońce i witamina D lekarstwem na raka piersi? poniedziałek, 8 grudzień 2008 r.

Po tym, jak w minionych latach renomowane instytuty badawcze w swoich pracach naukowych potwierdziły związek deficytu witaminy D ze zwiększoną zachorowalnością na raka piersi, teraz pojawia się nowe, bardzo solidne opracowanie przeczące tym doniesieniom. Do wniosku, że brak witaminy D nie podwyższa ryzyka zachorowania na raka piersi, doszła grupa naukowców z University of California w Los Angeles... ::::

Jak zrozumieć witaminę D? poniedziałek, 17 listopad 2008 r.

Prasa często donosi o szkodach, jakie wyrządza nam słońce, naukowcy zaś o ważnej roli witaminy D w naszym życiu. Jak zrozumieć to, że publikacje na ten temat są tak sprzeczne i nie wnoszą nic poza zamętem medialnym? Może warto zadać sobie pytanie, co za tym stoi, kto za tym stoi i w czyim interesie są publikowane odpowiednio ukierunkowane teksty, których większość skierowana jest jednak przeciwko słońcu. ::::

Opalanie lekarstwem dla dojrzałej kobiety? niedziela, 2 listopad 2008 r.

Po raz kolejny z badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition wynika, że dzięki odpowiedniej dawce witaminy D możemy znacznie, bo aż o 60%, zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe występujące u kobiet po menopauzie (przede wszystkim nowotwory piersi oraz narządów rodnych). To jakże naturalne lekarstwo w formie opalania się nie jest odkryciem nowym, lecz wynika z drogi ewolucji człowieka... ::::

Słońce obniża ryzyko zachorowania na raka! niedziela, 2 listopad 2008 r.

„Rakotwórcze słońce” oraz „Słońce lekarstwem na raka” - te zaprzeczające sobie informacje są obydwie prawdziwe, jeśli przyjrzymy się dokładniej problematyce wynikającej z nasłoneczniania i nadmiernego opalania się na plaży czy też w solarium. Dlaczego nikogo nie zadziwia dzisiaj stwierdzenie: wszystko w nadmiarze szkodzi? ::::

20 minut słońca czy 400 szklanek mleka? poniedziałek, 12 maj 2008 r.

Wyobraźmy sobie suplement diety lub lekarstwo, które zapobiega powstawaniu nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy, pomaga w ich leczeniu, poprawia pracę układu immunologicznego, chroni przed osteoporozą, wzmacnia kości, zapobiega cukrzycy młodzieńczej, krzywicy itd... – tak brzmiał początek publikacji na temat działania i roli witaminy D, która pojawiła się niedawno na łamach jednego z najpopularniejszych amerykańskich dzienników - „The Washington Post”. ::

Opalanie to nie tylko brąz! czwartek, 3 kwiecień 2008 r.

Ekspozycja skóry na słońce, nazywana często opalaniem, nie jest bezpośrednio związana ze zmianą koloru naszej skóry. Przebarwianie skóry związane jest z procesem pobocznym towarzyszącym opalaniu i zwanym melanogenezą. Procesem stojącym jednak zawsze na pierwszym miejscu jest synteza witaminy D3, spełniającej w naszym życiu wiele kluczowych funkcji związanych z naszym zdrowiem, samopoczuciem, rozwojem...

Nadwaga oraz wzrost zwiększają ryzyko czerniaka! czwartek, 20 marzec 2008 r.

Mało prawdopodobne, ale jednak prawdziwe. Nawet, jeśli przeciwnicy solarium niechętnie słyszą o takich nowościach i odkryciach musimy o tym napisać. Powodów do powstania zwiększonego ryzyka zachorowania na czerniaka złośliwego, należącego do grupy nowotworów skóry, jest dużo więcej aniżeli moglibyśmy przypuszczać.

Słońce redukuje o połowę ryzyko raka piersi! piątek, 9 listopad 2007 r.

Dziwne i mało prawdopodobne stwierdzenie w czasach, w których przemysł kosmetyczny namawia wszystkie kobiety o jasnej karnacji na korzystanie, z samoopalaczy i unikania jakże to demonizowanego słońca. ... Światło słoneczne i zawarte w nim promienie z pasma UVB, a więc również to, z którym mamy do czynienie w większości salonów solaryjnych, chroni przed zachorowaniem na raka piersi.

Opalanie chroni przed nowotworem (rakiem) czwartek, 8 listopad 2007 r.

Kiedy w mediach pojawia się temat opalania, przeważnie mówi się o niebezpieczeństwach z tym związanych. W tym kontekście bardzo często pojawia się złowrogie słowo „rak” – chodzi oczywiście o raka skóry, na którego nieco łatwiej jest zachorować, gdy przesadzimy z opalaniem. Warto jednak wiedzieć, że promieniowanie UV pomaga zapobiegać występowaniu nowotworu innych organów.
1

Tematy: