opalaniesolariumo naskontakt

1

Witamina D hamuje wzrost komórek rakowych piątek, 1 październik 2010 r.

Holenderskie Towarzystwo Walki z Rakiem ( Dutch Cancer Society ) zaleca codzienną ekspozycję na promieniowanie słoneczne: Naukowcy zrzeszeni w tej organizacji radzą: Zażywaj 15-30 minutowej kąpieli słonecznej wczesnym popołudniem...ta naukowo uzasadniona rada, stanowi radykalną zmianę w stosunku do prowadzonych przez Towarzystwo kampani “Opalaj się rozumnie”.

Na strachu przed rakiem można zarobić! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Jednym z najważniejszych powodów skuteczności kampanii antysłonecznych jest fakt, że są wspierane autorytetem medycznym lekarzy dermatologów i zrzeszających ich organizacji. To dermatolodzy ostrzegają przed „zabójczym” słońcem i śmiercionośnym solarium, doradzają stosowanie kremów z filtrami… Niemal nikt nie ma wątpliwości co do czystości intencji takich działań.

„Grzeszny” podatek od opalania sobota, 4 wrzesień 2010 r.

Wydawać by się mogło, że rządy zdają sobie powoli sprawę w wyników badań przeprowadzanych przez naukowców zajmujących się witaminą D3. Z jednej strony naukowcy ostrzegają nas przed bardzo niebezpiecznymi niedoborami witaminy D3, z drugiej – politycy wprowadzają przepisy, które potęgują strach przed słońcem i solarium. Za wszystkim stoi fałszywa statystyka i określone grupy interesów

Uwierzyć telewizji TVN? Prawdziwa rola w - tok show - czyli głos ludu w sprawie opalania na solarium! poniedziałek, 23 listopad 2009 r.

Wielkie brawa dla Pani Drzyzgi i telewizji TVN, która jak widać za wszelką cenę chce wywołać sensację. Ani środki ani cel nie jest ważny, byle chwycić modny temat i zdobyć publikę ośmieszając nasz cały gatunek. Czy jesteśmy z tej samej planety, czy może ktoś czuje się wyższy? O kompleksach chyba nie może być tu mowy. Stop dla TVN! Widzowie żądają prawdziwych i zweryfikowanych informacji! To nazwa akcji, jaką od dzisiaj ...

Uwaga: solarium zabija tych, którzy nie potrafią liczyć! wtorek, 4 sierpień 2009 r.

Kolejny raz wielkie brawa dla dziennikarzy, którzy jak widać z ostatnich doniesień prasowych nie potrafią doliczyć dalej aniżeli do czterech. „Solarium rakotwórcze jak azbest! To właśnie na czwartej pozycji w grupie pierwszej produktów kancerogennych dla ludzi znajduje się azbest. Lista jest uporządkowana w kolejności alfabetycznej i jak na razie nie widać na niej słowa solarium w żadnej z rubryk.

Solarium tylko dla pełnoletnich? piątek, 19 czerwiec 2009 r.

Debaty na temat szkodliwości opalania trwają nieprzerwanie, tak jak i badania, które ostrzegają o masowej epidemii niedoborów witaminy D3. Niedobory te prowadzą nie tylko do powstawania wielu nowotworów, ale także do wad rozwoju i wielu innych groźnych chorób. Informacje wraz ze źródłem znaleźć można na portalu www.zdrowe-opalanie.pl. ::::

Certyfikowane salony solarium gwarancją jakości! niedziela, 25 styczeń 2009 r.

Kolejny i zarazem duży krok w profesjonalizacji słonecznej branży w Europie to certyfikacja salonów świadczących usługi opalania. Na ten pomysł wpadli nasi zachodni sąsiedzi już kilka lat temu i – jak widać po kilku latach – udało im się osiągnąć zamierzony cel. Może nie w pełni, ale około 30% niemieckich salonów może już dzisiaj wywiesić w witrynie swojego salonu informację o gwarantowanej jakości i bezpieczeństwie swoich usług. ::::

Solarium – nowa norma w europejskich salonach wtorek, 20 styczeń 2009 r.

Zdrowe solarium – to słabe solarium. Tak można w skrócie podsumować nową normę, która ogranicza promieniowanie rumieniotwórcze (powodujące poparzenie) dla urządzeń opalających w całej Europie. Jedni mówią, że to koniec branży solaryjnej, inni, że początek nowej ery bezpiecznego opalania. Kto będzie miał rację? To zależeć będzie raczej od tego, jak z tą informacją poradzi sobie klient... ::::

SOLARIUM 53. już na rynku! środa, 14 styczeń 2009 r.

Dwumiesięcznik SOLARIUM® to najczęściej czytane czasopismo fachowe branży solaryjnej w Polsce. Do nabycia w sieci Empik lub poprzez bezpośrednią dystrybucję wydawcy www.solarium.info.pl. Czasopismo o zaskakującej objętości ponad 100 stron poświęcone jest całkowicie branży solarium i tematyce opalania. SOLARIUM® wydawane jest od 1999 roku przez opolskie wydawnictwo Press & Media. Magazyn cieszy się ogromną popularnością... ::::

Poparzenia i wypadki podczas opalania w solarium sobota, 4 październik 2008 r.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o wypadkach w salonach solarium polegających na poparzeniu klienta podczas opalania. Pomimo ze nie jest to zjawisko lawinowe, informacje takie zachęcają automatycznie do dyskusji to, czy oby opalanie w solarium jest w ogóle bezpieczne i czy klient odwiedzający solarium może liczyć na profesjonalizm właściciela?

Ochrona dzieci pod znakiem zapytania! czwartek, 17 lipiec 2008 r.

Kosmetyki chroniące dzieci przed nadmiarem słońca stają się co roku, szczególnie w okresie lata, przedmiotem burzliwej dyskusji. Czy chronią one wystarczająco nasze dzieci? Czy mogą być niebezpieczne? Czy potrafimy je w odpowiedni sposób stosować? Czy używamy ich wystarczająco często? Na wszystkie pytania nie znajdziemy szybkiej i uniwersalnej odpowiedzi, na większość z nich po części odpowiada czerwcowe wydanie niemieckiego magazynu OEKO-TEST

Opinia dermatologa na sprzedaż! Skandal o logo AAD środa, 6 luty 2008 r.

Opinia dermatologa na sprzedaż! Skandal o logo AAD. Założona w 1938 roku Amerykańska Akademia Dermatologii doczekała się niezwykłego skandalu związanego z tematyką słońca. Cała, niedawno ujawniona procedura, rzuca duży cień na jakość produktów kosmetycznych zawierających filtry przeciwsłoneczne jak i politykę prowadzona przez AAD. Bogate koncerny kosmetyczne mają bowiem możliwość kupienia renomowanego logo AAD.

Sanepid – Wróg czy przyjaciel salonu solarium czwartek, 8 listopad 2007 r.

Istnieje pewna instytucja, która wśród właścicieli solariów i gabinetów kosmetycznych budzi mieszane uczucia. Chodzi oczywiście o Inspekcje Sanitarną. Czy spełnia ona swoja społeczna rolę? Czy chroni klienta solarium przed niebezpieczeństwem mogącym na niego czyhać w salonie solaryjnym? Z uwagi na pewne niewyjaśnione tematy, zadaliśmy parę pytań pracownikom tej instytucji. Kierownik nadzoru higieny komunalnej w Opolu, Józef Boryczko oraz Marzena Nanowska, asystent tego działu, chętnie podzielili się z nami swoją wiedzą.

Fakty kontra mity środa, 24 październik 2007 r.

Starzenie się skóry, zmarszczki, przebarwienia, nowotwory... Lista niebezpieczeństw, które przypisuje się opalaniu, może przyprawić o zawrót głowy. A jednak nawet ten ostatni wymieniony przeze mnie, dermatolog, który tak chętnie wspomina o rakotwórczym oddziaływaniu promieni ultrafioletowych, posiada w swoim gabinecie lampy ultrafioletowe, i to o dużo większych mocach aniżeli te w solarium. Czy zabija on świadomie swych pacjentów, czy leczy? ::
1

Tematy: