Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cMysql has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/mysql.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cTematyKlucz has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cTematyKlucz.inc.php on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cImages has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/panel/classes/cImages.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cSqlAktualnosci has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cSqlAktualnosci.inc on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cConvertUrl has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cConvertUrl.inc on line 2
- solarium.pl
opalaniesolariumo naskontakt

1 2

Opalanie dozwolone i wskazane! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Każdej wiosny i każdego lata jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na temat szkodliwości słońca i opalania. Za główny straszak niezmiennie służy tu rak skóry i jej starzenie się. Zazwyczaj informacje te są bardzo jednostronne, skupiają się wyłącznie na negatywnych stronach działania ultrafioletu, o pozytywnych stronach kontaktu ze słońcem wspomina się bardzo rzadko albo wcale.

O witaminie D (i nie tylko) w Trójce czwartek, 24 czerwiec 2010 r.

W czwartkowej audycji „Instrukcja obsługi człowieka” poświęconej zdrowiu w programie III Polskiego Radia rozmawiano o tym, jak zdrowo przeżyć urlop, wakacje. Gościem programu Grażyny Dobroń była Edyta Biernat, reumatolog, która przy okazji rozmowy o urlopowym opalaniu wspominała o roli witaminy D w naszym życiu i konieczności utrzymywania wysokiego poziomu jej stężenia we krwi przez cały rok.

Ankieta Radia Zet – solarium od 18 lat? niedziela, 16 sierpień 2009 r.

Apel do wszystkich miłośników zdrowego opalania o to, aby dołączyli się do wypełnienia ankiety Radia Zet zamieszczonej na stronie głównej portalu www.radioz.pl. Celem ankiety jest wprowadzenie zakazu opalania osobom nieletnim, a więc porównanie słońca i solarium do papierosa! Czy możemy stać bezczynnie, jeśli manipulujące społeczeństwem media decydują o tym, o czym – jak widać – nie mają pojęcia?

Słońce i nasze zdrowie! Wywiad z prof. Johanem Moan. niedziela, 9 sierpień 2009 r.

Pierwszy wywiad ze światowej sławy naukowcem norweskiego Centrum Onkologicznego w Oslo, profesorem Johan Moan dr. fizyki, wykładowcą uniwersyteckim, znanym z obszernych badań dotyczących witaminy D3 oraz promieni ultrafioletowych. Jego prawdziwa przygoda ze słońcem rozpoczęła się przed wielu laty, kiedy to, wraz z dużym zespołem naukowców otrzymał zadanie polegające na udowodnieniu negatywnego wpływu słońca na powstawanie i rozwój nowotworów.

Przedwczesny wyrok śmierci dla słońca i solarium? sobota, 1 sierpień 2009 r.

Rozprawmy się wreszcie z solarium! Tak jak przed 17 latu rozprawiliśmy się już ze słońcem. Kto będzie następny w tej kolejce bezmyślności? Proponujemy dziennikarzom: mleko, wodę mineralną i napoje sprzedawane w butelkach plastikowych, serki i desery dla dzieci, białe pieczywo, słodycze, kosmetyki z faktorami ochronnymi, samoopalacze… później samochody i wszystkie tworzywa sztuczne, a na końcu powietrze... ::::

UWAGA! Żyjemy dzięki słońcu! czwartek, 30 lipiec 2009 r.

Bezbronnym słońcem łatwo się straszy! Straszenie śmiertelnymi chorobami skóry połączone z całkowitym brakiem edukacji o zdrowym opalaniu i obcowaniu z życiodajnym słońcem to często jedyna informacja, jaką serwują naszemu społeczeństwu mass media. ::::

Słońce i blada skóra, czyli wiosenne opalanie się! wtorek, 7 kwiecień 2009 r.

Nadeszła prawdziwa wiosna i wielu z nas nabrało ochoty nie tylko do życia i działania, ale także do zwiększenia kontaktów ze słońcem – tym naturalnym i mniej naturalnym. Jedni czym prędzej udali się na swoje ogródki działkowe, inni skierowali swoje kroki do salonów solarium. A wszystko po to, by jak najszybciej zmienić odcień bladej po zimie skóry. Mniej świadomie również po to, aby zatankować życiodajnych promieni słońca, których to poważny niedobór... ::::

Porównanie solarium ze słońcem środa, 25 marzec 2009 r.

Promienie ultrafioletowe UVA oraz UVB występują zarówno w słońcu, jak i solarium. To one są odpowiedzialne za kilka procesów zachodzących w naszej skórze podczas opalania się. Opalanie to jednak nie tylko brąz i należy o tym pamiętać. Podczas ekspozycji naszej skóry na działanie promieni ultrafioletowych mamy do czynienia z czterema niezależnymi reakcjami. ::::

Znany onkolog radzi – OPALAJMY SIĘ CZĘŚCIEJ! wtorek, 3 marzec 2009 r.

W zalewie informacji, które ostrzegają przed „zgubnym” wpływem słońca na nasz organizm, czasami zdarza się publikacja o wydźwięku wręcz przeciwnym. Jeżeli na dodatek autorem tej publikacji jest lekarz specjalizujący się w walce z nowotworami – tym bardziej warto ją przedstawić. Oto tłumaczenie artykułu z dziennika „Daily Mail”. ::::

Tanoreksja – uzależnienie od słońca i opalania się! sobota, 7 luty 2009 r.

Tanoreksja to nie choroba, lecz w dużej części psychiczne uzależnienie polegające na ciągłej chęci bycia opalonym. Tanorektycy to osoby światłolubne, odczuwające potrzebę ciągłego kontaktu ze słońcem. Od 30 lat, czyli od chwili wynalezienia solarium, stanowią one również stałą klientelę w salonach oferujących opalanie. ::::

Sylwestrowe opalanie – nie zawsze z głową! wtorek, 23 grudzień 2008 r.

Okres świąt Bożego Narodzenia i przełomu roku to, jak co roku, dla wielu z nas czas na opalanie się. Przypominamy sobie o istnieniu salonów solarium, w których jest możliwość pozyskania szybkiego brązu bez względu na porę roku. Co lepsze, zarówno pora dnia, jak i pogoda nie odgrywają tam roli. Słońce przez cały rok! Tak brzmi motto, które umożliwia korzystanie z dobrodziejstw słońca przez cały rok... ::::

Gazetka konsumenta SKARB – sieci drogerii ROSSMAN – donosi: wtorek, 18 listopad 2008 r.

Dermatolodzy biją na alarm, liczba zgonów spowodowanych najbardziej złośliwym nowotworem skóry – czerniakiem – rośnie lawinowo. Z roku na rok z jego powodu umiera coraz więcej chorych. I choć dotąd rak skóry był uważany za chorobę ludzi starszych, dziś czerniak zbiera żniwo wśród młodych pacjentów. Co jest tego przyczyną? Opalnie, solarium, a może przyczyn tego zjawiska trzeba szukać zupełnie gdzie indziej? ::::

Depresje jesienno-zimowe a opalanie w solarium wtorek, 7 październik 2008 r.

Depresje sezonowe czy też sezonowe wahania nastroju to wynik słabszego nasłonecznienia naszej strefy geograficznej jesienią, zimą i wczesną wiosną. Słońce świeci wtedy dużo słabiej i - na domiar złego - zdecydowanie krócej dotrzymuje nam towarzystwa. Ponieważ jesteśmy istotami zależnymi od słońca, już kilkutygodniowy jego brak odbija się natychmiast na naszym samopoczuciu, doprowadzając na dłuższą metę... ::::

Młodzież parzy się regularnie podczas opalania! piątek, 11 lipiec 2008 r.

W czasie, kiedy eksperci zastanawiają się nad zakazem opalania młodzieży w salonach solaryjnych, ta sama młodzież dogadza sobie, często aż do bólu, na plażach, kamionkach, dachach i balkonach. Poparzeniom ulegają zarówno ci, którzy używają kremów ochronnych jak i ci, uważający się za mocniejszych, czyli miłośnicy opalania na sucho.

Czy można samemu ułożyć plan opalania w solarium? poniedziałek, 5 maj 2008 r.

Efektywne, trwałe i bezpieczne opalanie możliwe jest tylko wówczas, jeśli zastosujemy indywidualny dla każdego, profesjonalnie ułożony plan opalania. Pierwsza wizyta to 40-60% dawki rumieniotwórczej, ostatnia może ją nawet przekraczać. Wszystko będzie jednak zależeć od celu, w jakim udamy się do solarium. ::

Czy solarium może opalać tak samo jak słońce? piątek, 2 maj 2008 r.

Nie tylko może, ale i bardzo często opala tak jak słońce. Jednak żeby tak się stało, należy spełnić kilka warunków. Jeśli nie opala tak jak słońce, to - analogicznie - powodów może być kilka, z winą klienta włącznie. Niska świadomość społeczeństwa dotycząca zjawiska powstawania pigmentu, jak i tego, że opalanie jest procesem hormonalnym i nie chodzi w nim tylko o brąz, jest tego główną przyczyną. ::

Trwałość opalenizny z solarium i plaży sobota, 5 kwiecień 2008 r.

To czy opalenizna jest trwała czy też nie, nie ma związku z miejscem, w którym się opalamy. Większość salonów nie przywiązuje do tego uwagi, ponieważ brak trwałości opalenizny gwarantuje szybszy powrót klienta i tym samym większy obrót. Dodatkowo, do tego, aby zapewnić klientowi trwałą opaleniznę nie wystarczy niestety tylko posiadanie urządzenia opalającego. Profesjonalny salon solarium powinien posiadać tak dobrany...

Czy opalanie w solarium uzależnia? wtorek, 5 luty 2008 r.

Tak, ale nie zawsze musi to być jednak chorobą. Stopień uzależnienia i to, od czego się uzależniamy jest wykładnikiem tego czy uznamy to za chorobę. Jeśli jesteśmy uzależnienie od koloru naszej skóry i popadamy w skrajności to zdecydowanie popadliśmy w chorobę zwaną tanoreksją.

Czy można określić czas bezpiecznego opalania? niedziela, 3 luty 2008 r.

Tak. Jeśli ma się odpowiednio szeroką wiedzę lub odpowiednie narzędzie to można bardzo dokładnie określić czas bezpiecznej ekspozycji skóry na promienie ultrafioletowe. Bezpieczny czas uzależniony jest od fototypu, aktualnego stanu skóry i zawartej w niej melaniny oraz grubości naskórka, mogącego pod wpływem słońca zmieniać czasowo swoją grubość.

Wpływ kosmetyku na bezpieczeństwo opalania w solarium? sobota, 2 luty 2008 r.

Tak. Jeśli są to profesjonalne preparaty dla solarium to po pierwsze, skracają czas opalania po drugie zapewniają coś więcej aniżeli brąz. Przyspieszają proces brązowienia skóry mogą jednocześnie dostarczać budulca do tworzenia pigmentu. Chronią skórę przed podrażnieniami, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami foto-starzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Zapobiegają niepotrzebnemu utlenianiu protein, lipidów i zniszczeń kolagenu.
1 2

Tematy: