opalaniesolariumo naskontakt

Trwałość opalenizny z solarium i plaży

To czy opalenizna jest trwała czy też nie, nie ma związku z miejscem, w którym się opalamy. Większość salonów nie przywiązuje do tego uwagi, ponieważ brak trwałości opalenizny gwarantuje szybszy powrót klienta i tym samym większy obrót. Dodatkowo, do tego, aby zapewnić klientowi trwałą opaleniznę nie wystarczy niestety tylko posiadanie urządzenia opalającego. Profesjonalny salon solarium powinien posiadać tak dobrany sprzęt oraz lampy, aby zapewnić klientowi zarówno szybki brąz na żądanie jak i trwałą, ładną opaleniznę. Problemem, aby sprostać takim szerokim oczekiwaniom klienta nie jest brak technicznych możliwości, lecz brak przygotowania personelu do świadczenia usług na odpowiednio wysokim poziomie jak i mała znajomość branży w przypadku samych właścicieli salonów.

 

Dobrze przygotowana obsługa nowoczesnego i profesjonalnego salonu potrafi spełniać indywidualne życzenia klienta i to bez względu na to czy jest on miłośnikiem szybkiej, lecz nie trwałej opalenizny czy też przykłada on wartości do tego, aby opalać się trwale, zdrowo i zarazem bezpiecznie. Za efekty opalania odpowiedzialne są i zawsze były jedne te same promienie ultrafioletowe. Za trwałość i kolor, odpowiedzialne jest UVB, za szybkie, ale powierzchowne efekty UVA. Tak, więc jeśli opalamy się w solarium na lampach o podwyższonej mocy UVA, i robimy to świadomie kosztem UVB, to nie możemy oczekiwać trwałej opalenizny. Jeśli nasza skóra łatwo tworzy pigment i posiadamy go w swoje skórze wystarczająco dużo przed wybraniem się do solarium, to efekt wizyty zobaczymy błyskawicznie. Trwałość tego efektu pozostawi jednak zawsze wiele do życzenia. No, ale jeśli opalamy się tylko na okazję i nie zależy nam na trwałości to rozwiązanie takie może być akceptowalne. Warunkiem jest jednak ponownie utrzymanie całkowitej dawki promieni na poziomie nieprzekraczającym dawki rumieniotwórczej, czyli takiej, która wywoła podrażnienia lub poparzenia naszej skóry. Dawkę taką w przypadku lamp zawierających tylko UVA trudno jest określić doświadczalnie, ponieważ skóra nie informuje nas o tym. Sposobem na bezpieczne dawkowanie jest pomiar skóry np. urządzeniem SkinControl lub ścisłe zastosowanie się do wskazań producenta lamp i urządzenia, na którym się opalamy.

 

Aby uzyskać efekt porównywalny z wyjazdem na wczasy musimy zainwestować dużo więcej czasu i wybrać salon, który posiada odpowiednie urządzenia oraz wiedzę pozwalającą na sporządzenie indywidualnego i dobranego do naszej skóry planu opalania. Cała seria wzuty musi być odpowiednie rozłożona w czasie a pierwsze kilka wizyt nie mogą przekraczać dawki rumieniotwórczej, czyli dawki powodującej podrażnienie lub poparzenie skóry. W przypadku mocnych lamp czasy ekspozycji pierwszych wizyt mogą wynosić nawet 5 minut. Dodatkowym i zarazem bardzo pozytywnym aspektem takiego trwałego opalania się w solarium jest brak ryzyka związanego z długimi i nie obliczalnymi w skutkach ekspozycjami skóry na słońce np. w czasie urlopu. Pomimo, że zabezpieczamy naszą skórę odpowiednim kosmetykiem z filtrem, w naturze bardzo często dochodzi do przedawkowania zarówno UVB jak i UVA. To ostanie jest bardzo zgubne, ponieważ nasza skóra nie posiada mechanizmów ostrzegania w przypadku nadmiaru niebezpiecznego UVA. Do niedawna promienie te, poza przedwczesnym postarzaniem naszego naskórka, nie wpływały one na nasze zdrowie. Dzisiaj wiemy już, że duże i częste dawki promieni UVA mogą również zwiększać ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe. Dlatego warto jest o tym pamiętać wychodząc na plażę nawet, jeśli w torbie posiadamy kosmetyki z faktorami F35 i więcej.

 

Jeśli opalamy się w solarium, powinniśmy wybierać salony, które wiedzą, co robią. W końcu powierzamy im całą swoją skórę, największy organ, jaki posiadamy. Zapytajmy obsługę o trwały i bezpieczny brąz, o plan profesjonalnego opalania. Poprośmy o pomoc w doborze odpowiedniego kosmetyki dopasowanego do naszej skóry. Sprawdźmy czy przy pierwszej wizycie w sposób profesjonalny określono fototyp naszej skóry lub zmierzono skórę na jej chwilową odporności przed UV. Na naszym rynki istnieje coraz więcej salonów wyposażonych w profesjonalny sprzęt do pomiaru skóry. Aktualna lista takich salonów znajduje się na stronach www.skincontrol.pl. Przykład profesjonalnego salonu solarium znajdą Państwo na stronie www.solarium.opole.pl.

 

 

 


Tematy: