opalaniesolariumo naskontakt

Wiarygodność TVN - Rozmowy w toku ???

Wiarygodność TVN - Rozmowy w toku ??? 


Oto wybrane pytania, i informacje pomocnicze, które skierowaliśmy podczas trwania rozmowy z dermatologiem - specjalistą Pani Ewy Drzyzgi prowadzącej dzisiaj program „Rozmowy w toku” – nie otrzymaliśmy jednak prawa do głosu. Żadna z nich nie pojawiła się online podczas rozmowy. Wszystkie nasze informacje i pytania zostawały natychmiast usuwane z treści.

 

Oto dowody, które możemy teraz upublicznić i postawić wielki znak zapytania pod słowami: wiarygodność, rzetelność przekazu, rola edukacyjna programu, wychowawcza rola telewizji TVN oraz portalu Onet.pl ( oczywiście jesteśmy otwarci na rozmowę na ten temat tel. 0774231408 )

 

... szanowny dermatolog wie, że lampa do solarium nie emituje UVB? Wystarczy zapoznać się z pierwszym lepszym wykresem spektralnym lampy solaryjnej aby dostrzec że jest go tam sporo, czasem nawet wyjątkowo dużo, co sprawia że nieumiejętne obchodzenie się z nią prowadzi do poparzenia. Brawo za znajomość tematyki i pewność wypowiedzi. Ale skoro moderator nie przepuści nic co mogłoby postawić swojego dermatologa w złym świetle, to można dalej siedzieć i opowiadać ludziom bajki na temat szkodliwości słońca które jest podstawa życia na ziemi.


…a co z ewolucją,  i z tym, że nasz skóra wyposażona została chyba nie przez przypadek w pochodną cholesterolu, który tylko czeka na życiodajny promień UVB syntezujący w niej witaminę D3 umożliwiającą nam przyswajanie wapnia oraz poprawną pracę układu immunologicznego? 


... eskimosi maja bardzo zdrową skórę, bo nie mają kontaktu ze słońcem, czy to dobrze, że tak szybko umierają i chorują na osteoporozę w młodzieńczym dla nas wieku, pomimo że jedzą gigantyczne ilości witaminy D pochodzącej z ryb? Czy solarium nie wydłużyło by ich wieku i nie uleczyło ich chorób? Czy dermatolog w stosunku Eskimosa również powie mu: nie ma bezpiecznego opalania?


... opalanie to 4 procesy zachodzące w skórze. W pierwszym rzędzie jest to synteza witaminy D3, a więc lekarstwo. Wiemy że nie ma bezpiecznych lekarstw - jest tylko ich bezpieczna dawka! Czy więc nie należy zweryfikować postawy dermatologów w stosunku do opalania. Przecież w definicji opalanie nie ma nic o brązie.


... czy dermatolodzy wiedzą, że promienie UVB są odpowiedzialne za procesy regeneracji komórek skóry, oraz o tym, że faktory ochronne w kosmetykach na plaże chronią nas tylko przed UVB przepuszczając UVA, o którym sami oni, tak źle się wyrażają?


... czy dermatolog jako przedstawiciel środowiska medycznego nie powinien spojrzeć szerzej na problem niedoboru witaminy D3 i zweryfikować swoje zdanie o inne punkty widzenia?


... czy są dermatolodzy, którzy traktują całą naukę o człowieku jako podstawę do swojego działania?


... jak wytłumaczyć publikację: znany dermatolog radzi: Nie rezygnujmy ze słońca!


... na czym polega metabolizm witaminy D3, i w jakich porach roku, pod jaką szerokością geograficzną jest możliwy?


Aby odpowiedzieć na te wszystkie pytania wiedzy nie trzeba szukać na księżycu. Jest ona ogólnodostępna i zgromadzona w jednym miejscu na pierwszych pozycjach wyszukiwarki google po wpisaniu hasła zdrowe opalanie, solarium, opalanie.


Wniosek:


Dla kogo był ten czat? Dla przygłupów poszukujących sensacji? Dla dzieci które jeszcze nie miały lekcji biologii? Czy był on moderowany tylko po to, aby społeczeństwo nie dowiedziało się prawdy. Komu to służyło? Chyba warto aż tak ryzykować w imię kasy?


W takich warunkach nauka nigdy nie zwycięży. Jeśli telewizja nadal będzie namawiała ludzi do tego, aby smarowali się kosmetykami z faktorami i unikali słońca oraz solarium w imię ochrony interesów innych branż kosztem zwiększenia bezrobocia i trzymania społeczeństwa w ciemnocie to straci swą reputację i oglądalność. Nie zapominajmy że przejmuje ona również odpowiedzialność za to co mówi i za efekty tych wypowiedzi. Jeśli dziennikarze nie uczą się niczego na błędach ludzkości i są zamknięci na naukę to nie zasługują na to aby ich oglądano!


Czat dla głupich i poszukujących sensacji, moderowany tylko po to, aby społeczeństwo nie dowiedziało się prawdy. Czy to Wam pasuje? Chyba nie warto aż tak ryzykować w imię kasy. Nauka zwycięży, a wy namawiajcie dalej ludzi do tego, aby smarowali się kosmetykami z faktorami i unikali słońca. Reklamy samoopalaczy wysuszających skórę lepiej aniżeli słońce są przecież dobrym źródłem dochodu.

 

Jeśli nie uczycie się na błędach ludzkości i zamknięci jesteście na naukę to życzymy wam wszystkiego dobrego i jak najmniej słońca w waszym zdrowym życiu z piękną młoda białą skórą, samych pochmurnych dni i wielu chorób związanych z niedoborem witaminy D3. Osteoporoza, grypa i nowotwory do tych właśnie należą.

 

Pozdrawiamy TVN oraz Onet.pl

Redkacja zdrowe-opalanie.pl


Tematy: