opalaniesolariumo naskontakt

1

Zęby dziecka zależne od nastawienia mamy do słońca! niedziela, 14 grudzień 2008 r.

Osłabienie i wypadanie zębów to kolejny, bardzo niekorzystny i uciążliwy w życiu człowieka skutek niedoboru witaminy D. Witamina D ma bezpośredni wpływ na prawidłowe ukształtowanie i gęstość kości, a tym samym na stan uzębienia. Poziom tej witaminy może już w brzuchu mamy zdecydować o pięknym białym uśmiechu lub też… o jego braku. Przyczyn tego zjawiska szukaliśmy dotychczas tylko w diecie i braku higieny. ::::

Sanepid – Wróg czy przyjaciel salonu solarium czwartek, 8 listopad 2007 r.

Istnieje pewna instytucja, która wśród właścicieli solariów i gabinetów kosmetycznych budzi mieszane uczucia. Chodzi oczywiście o Inspekcje Sanitarną. Czy spełnia ona swoja społeczna rolę? Czy chroni klienta solarium przed niebezpieczeństwem mogącym na niego czyhać w salonie solaryjnym? Z uwagi na pewne niewyjaśnione tematy, zadaliśmy parę pytań pracownikom tej instytucji. Kierownik nadzoru higieny komunalnej w Opolu, Józef Boryczko oraz Marzena Nanowska, asystent tego działu, chętnie podzielili się z nami swoją wiedzą.

Uczucie swędzenia po opalaniu w solarium środa, 7 listopad 2007 r.

Przyczyny swędzenia skóry lub wysypki mogą być różne, dlatego ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta. Niektórzy reagują z natury wrażliwie na światło ultrafioletowe, podczas gdy u innych osób obserwuje się wysypki bądź pęcherzyki nie mające nic wspólnego z promieniowaniem UV.

Finowie obdarzyli świat sauną - chwała im za to! niedziela, 4 listopad 2007 r.

Czym jest sauna? Gdyby pytanie tej treści zadać przypadkowym przechodniom, 99 procent z nich odpowiedziałoby, że to jakieś tam pomieszczenie, gdzie jest gorąco i dużo pary... Na tym niestety kończy się świadomość naszego społeczeństwa na ten temat. Tę właśnie lukę wypełnić zamierzamy cyklem artykułów o saunie i jej właściwościach.

Wirus Hiv w solarium??? czwartek, 1 listopad 2007 r.

Często zadawne pytania: Czy istnieje możliwość zarażenia się wirusem HIV w solarium i jeśli tak, to jak temu najlepiej zapobiegać? Czy opalanie się w bieliźnie to jedyne stuprocentowe skuteczne rozwiązanie? Zapytaliśmy specjalistę mgr Barbarę Wolską dyrektora ds. techniczno-administracyjnych firmy Homclean z Wolsztyna.
1

Tematy: