opalaniesolariumo naskontakt

1

Opalanie dozwolone i wskazane! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Każdej wiosny i każdego lata jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na temat szkodliwości słońca i opalania. Za główny straszak niezmiennie służy tu rak skóry i jej starzenie się. Zazwyczaj informacje te są bardzo jednostronne, skupiają się wyłącznie na negatywnych stronach działania ultrafioletu, o pozytywnych stronach kontaktu ze słońcem wspomina się bardzo rzadko albo wcale.

Dieta dla oczu poniedziałek, 8 marzec 2010 r.

Opalanie, podobnie jak każde lekarstwo, może powodować skutki uboczne. Szczególnie jeśli zapomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jedną z tych zasad jest ochrona oczu – a chronić można je na wiele sposobów. Również od wewnątrz .

Czy kobiety w ciąży powinny korzystać z solarium? piątek, 9 maj 2008 r.

„Lampy solaryjne pomagają nienarodzonym dzieciom w zapobieganiu osteoporozie” – tak brzmiał tytuł publikacji niedzielnego wydania „Timesa”. Wobec najnowszych wyników badań opalanie podczas ciąży staje się sprawą dyskusyjną nawet dla tych, którzy dotychczas byli tego wielkimi przeciwnikami. I nic w tym dziwnego, skoro w wielu salonach solaryjnych ciąża to jedno z głównych przeciwwskazań do korzystania z usługi. Czy takie „bezpieczne” podejście do opalania kobiet w ciąży było i jest do końca słuszne? ::

Opalanie to nie tylko brąz! czwartek, 3 kwiecień 2008 r.

Ekspozycja skóry na słońce, nazywana często opalaniem, nie jest bezpośrednio związana ze zmianą koloru naszej skóry. Przebarwianie skóry związane jest z procesem pobocznym towarzyszącym opalaniu i zwanym melanogenezą. Procesem stojącym jednak zawsze na pierwszym miejscu jest synteza witaminy D3, spełniającej w naszym życiu wiele kluczowych funkcji związanych z naszym zdrowiem, samopoczuciem, rozwojem...

Cała prawda o szybkim brązie - samoopalacze z DHA! piątek, 1 luty 2008 r.

„Niezdrowe” opalanie na plaży, czy tez w solarium można według wielu „ekspertów” zastąpić „zdrowymi” alternatywnymi środkami nazwanymi bardzo mało wiarygodnym i jakże mało logicznym określeniem samoopalaczami. Czy tak jest na pewno? Określenia „zdrowe” i „niezdrowe” w świetle wyników najnowszych badań zaczynają się zamienić miejscami. Jak na ironię zdemonizowane słońce wraz z profesjonalnym certyfikowanym solarium powraca do łask a alternatywne sposoby pozyskiwania sztucznego brązu coraz częściej ulegają krytyce.

Czy opalanie w solarium zwalcza trądzik? piątek, 25 styczeń 2008 r.

I tak i nie. To jak będą działać promienie zależeć będzie bezpośrednio od ich dawki jak składu. Jeśli produktem, po który przyjedziemy do solarium będzie szybki brąz to z cała pewnością przegramy jednoczesną walką z trądzikiem. Pamiętajmy, że brąz to efekt uboczny opalania a komórki zwane melanocytami tworzą go po wykryciu niebezpieczeństwa, czyli dawki, która jest dla nas graniczną.

Czy solarium leczy choroby skóry? czwartek, 24 styczeń 2008 r.

Tak. W pewnych wypadkach dermatolog może zalecić taką terapię, np. w leczeniu łuszczycy, łupieżu lub w niektórych przypadkach trądziku. Przed podjęciem decyzji o odwiedzeniu solarium w celach leczenia schorzeń skórnych należy jednak bezwzględnie zasięgnąć opinii specjalisty. Najlepiej lekarza dermatologa, który dzięki swojej wiedzy będzie mógł w poprawny sposób zdiagnozować dane schorzenie i stwierdzić czy promienie UV nie pogorszą sytuacji.

Śmierć z powodu solarium? niedziela, 20 styczeń 2008 r.

Media są żądne sensacji, co łatwo zauważyć śledząc codzienne wiadomości. Jedną z tych sensacji była wiadomość o śmierci 29-letniej mieszkanki Wielkiej Brytanii – jako główna przyczynę jej śmierci uznano fakt że opalała się w solarium. Ta wiadomość nikogo nie ucieszyła, tym bardziej, że obywatelka Wielkiej Brytanii pozostawiła dwójkę dzieci. Nikt nie chce bagatelizować ...

Codziennie opalanie w solarium nie zawsze jest rozsądne! środa, 16 styczeń 2008 r.

Wielu z nas, myśląc o opalaniu w czasie urlopu przypuszcza, że tylko codzienne opalanie w solarium przyniesie najlepsze z możliwych efektów. Niestety mało w tym racji. Jeśli komuś nie zależy tylko i wyłącznie na tym, aby wynikiem jego wizyt w solarium był maksymalnie czekoladowy kolor jego skóry, to powinien robić pomiędzy wizytami odpowiednio długie przerwy. Tylko takie opalanie przyniesie ze sobą efekty zarówno te kolorowe jak i te powiązane bezpośrednio ze zdrowiem i wspaniałym samopoczuciem.

Czym są znamiona na skórze, co powinniśmy o nich wiedzieć czwartek, 8 listopad 2007 r.

Kiedy pojawia się temat przeciwwskazań do opalania, jednym z najczęściej wymienianych powodów są wszelkiego rodzaju ciemne znamiona, pieprzyki itp. Czy jednak zastanawialiśmy się kiedykolwiek, czym one są w rzeczywistości? Najnowsze doniesienia ze świata nauki przynoszą odpowiedzi, których wielu mogą zdziwić.

Bezpieczne opalanie! W solarium czy na plaży? czwartek, 8 listopad 2007 r.

Wokół solarium narosło wiele mitów i nieporozumień. Czy opalanie w solariach jest zdrowe? Czy jest bezpieczne? Na te pytania spróbujemy pokrótce odpowiedzieć. Plaża czy solarium? Niektórzy twierdzą, że „naturalne” opalanie na słońcu, jest zdrowsze od opalanie w solarium. Nic bardziej błędnego. Wylegując się na plaży opalamy się w warunkach, których nie jesteśmy w stanie kontrolować...

Zaćma w solarium niedziela, 4 listopad 2007 r.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: Chcemy wyjść wieczorem na kolację albo do kina. Wsiadamy do samochodu, ruszamy w miasto i nagle okazuje się, że prosta przejażdżka rośnie do rozmiarów wielkiego problemu. Reflektory samochodu zdają się nie działać, a uliczne lampy roztaczają oślepiającą aurę. Światło zdaje się zalewać nasze oczy, utrudniając rozpoznanie czegokolwiek, właściwą ocenę odległości. Frustrujące? Czy chcielibyśmy, żeby przydarzyło się to nam?

Opalanie podczas ciąży sobota, 3 listopad 2007 r.

Jednym z problemów, przed którym stają często właściciele salonów solariów, jest kwestia opalania kobiet w ciąży. Czy kobiety ciężarne mogą korzystać z solarium czy powinny raczej zrezygnować w tym okresie z opalania? Przyszłe matki już kilka miesięcy przed narodzinami dziecka robią wszystko, by ich maleństwo rozwijało się jak najlepiej, począwszy od prawidłowego odżywiania aż po wzmożoną higienę ciała.

Przeciwwskazania do korzystania z solarium czwartek, 25 październik 2007 r.

Korzystanie z solarium może być związane z wieloma ryzykami, których sam klient nie zawsze jest w stanie przewidzieć. Brak świadomości związany jest dużym z brakiem informacji na ten temat. Od wielu lat współpracujemy z wieloma organizacjami na całym świecie, zajmującymi się tematyką opalania oraz światłoterapii.
1

Tematy: