opalaniesolariumo naskontakt

1 2 3

Opalanie dozwolone i wskazane! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Każdej wiosny i każdego lata jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na temat szkodliwości słońca i opalania. Za główny straszak niezmiennie służy tu rak skóry i jej starzenie się. Zazwyczaj informacje te są bardzo jednostronne, skupiają się wyłącznie na negatywnych stronach działania ultrafioletu, o pozytywnych stronach kontaktu ze słońcem wspomina się bardzo rzadko albo wcale.

Kobieca witamina D - słońce i rak piersi wtorek, 7 wrzesień 2010 r.

W ostatnich miesiącach w mediach wszelkiego rodzaju – zarówno w elektronicznych jak i standardowych (prasa, telewizja) zauważyć można było pewien trend – pojawia się coraz więcej informacji o bardzo ważnej roli witaminy D dla zdrowia.

Laureatka Oskara - Gwyneth Paltrow - zachęca do opalania poniedziałek, 6 wrzesień 2010 r.

U znanej amerykańskiej aktorki, zdobywczyni Oscara (w 1998 r. za rolę w filmie „Zakochany Szekspir”), pięknej Gwyneth Paltrow zdiagnozowano początkowe stadium osteopenii. To zmniejszanie się masy kości (w podeszłym wieku całkiem naturalne), prowadzące w konsekwencji do ich osłabienia oraz – w wielu przypadkach – do poważniejszych chorób takich jak osteoporoza

„Grzeszny” podatek od opalania sobota, 4 wrzesień 2010 r.

Wydawać by się mogło, że rządy zdają sobie powoli sprawę w wyników badań przeprowadzanych przez naukowców zajmujących się witaminą D3. Z jednej strony naukowcy ostrzegają nas przed bardzo niebezpiecznymi niedoborami witaminy D3, z drugiej – politycy wprowadzają przepisy, które potęgują strach przed słońcem i solarium. Za wszystkim stoi fałszywa statystyka i określone grupy interesów

O witaminie D (i nie tylko) w Trójce czwartek, 24 czerwiec 2010 r.

W czwartkowej audycji „Instrukcja obsługi człowieka” poświęconej zdrowiu w programie III Polskiego Radia rozmawiano o tym, jak zdrowo przeżyć urlop, wakacje. Gościem programu Grażyny Dobroń była Edyta Biernat, reumatolog, która przy okazji rozmowy o urlopowym opalaniu wspominała o roli witaminy D w naszym życiu i konieczności utrzymywania wysokiego poziomu jej stężenia we krwi przez cały rok.

Ankieta Radia Zet – solarium od 18 lat? niedziela, 16 sierpień 2009 r.

Apel do wszystkich miłośników zdrowego opalania o to, aby dołączyli się do wypełnienia ankiety Radia Zet zamieszczonej na stronie głównej portalu www.radioz.pl. Celem ankiety jest wprowadzenie zakazu opalania osobom nieletnim, a więc porównanie słońca i solarium do papierosa! Czy możemy stać bezczynnie, jeśli manipulujące społeczeństwem media decydują o tym, o czym – jak widać – nie mają pojęcia?

Witamina D – słoneczny hormon - klucz do prewencji. sobota, 15 sierpień 2009 r.

Wywiad z profesorem Jörgem Spitzem – specjalistą medycyny nuklearnej, byłym ordynatorem szpitala klinicznego w Munster i prezesem Niemieckiej Fundacji Informacji i Prewencji Zdrowotnej. Lekarzem, który prezentuje wyjątkowe poglądy dotyczące naszego zdrowia. Człowiekiem, który woli zapobiegać chorobom aniżeli jej leczyć. Szczególnie tym chronicznym, których leczenie kosztuje na całym świcie miliardy euro.

Słońce i nasze zdrowie! Wywiad z prof. Johanem Moan. niedziela, 9 sierpień 2009 r.

Pierwszy wywiad ze światowej sławy naukowcem norweskiego Centrum Onkologicznego w Oslo, profesorem Johan Moan dr. fizyki, wykładowcą uniwersyteckim, znanym z obszernych badań dotyczących witaminy D3 oraz promieni ultrafioletowych. Jego prawdziwa przygoda ze słońcem rozpoczęła się przed wielu laty, kiedy to, wraz z dużym zespołem naukowców otrzymał zadanie polegające na udowodnieniu negatywnego wpływu słońca na powstawanie i rozwój nowotworów.

Solarium tylko dla pełnoletnich? piątek, 19 czerwiec 2009 r.

Debaty na temat szkodliwości opalania trwają nieprzerwanie, tak jak i badania, które ostrzegają o masowej epidemii niedoborów witaminy D3. Niedobory te prowadzą nie tylko do powstawania wielu nowotworów, ale także do wad rozwoju i wielu innych groźnych chorób. Informacje wraz ze źródłem znaleźć można na portalu www.zdrowe-opalanie.pl. ::::

Porównanie solarium ze słońcem środa, 25 marzec 2009 r.

Promienie ultrafioletowe UVA oraz UVB występują zarówno w słońcu, jak i solarium. To one są odpowiedzialne za kilka procesów zachodzących w naszej skórze podczas opalania się. Opalanie to jednak nie tylko brąz i należy o tym pamiętać. Podczas ekspozycji naszej skóry na działanie promieni ultrafioletowych mamy do czynienia z czterema niezależnymi reakcjami. ::::

Przed urlopem – opalanie i nie tylko! czwartek, 22 styczeń 2009 r.

Co typowa Europejka robi przed urlopem? Odpowiedz jest prosta – wszystko, co możliwe, aby ładnie wyglądać! Pod skąpym bikini nic się nie ukryje. Z pewnością żadna kobieta nie chce zaprezentować skóry białej jak śnieg lub czerwonej jak rak, np. poparzonej słońcem już pierwszego dnia. Dla znacznej liczby Europejek rozwiązanie jest proste: trzeba przygotować skórę w solarium. Czy jest w tym trochę podświadomej troski o zdrowie... ::::

Słoneczna witamina D warta jest 150 milionów dolarów wtorek, 13 styczeń 2009 r.

Coraz częściej nagłaśniane sygnały o kluczowym znaczeniu witaminy D oraz jej wpływie na zdrowie człowieka doprowadziły po raz pierwszy do zmiany poglądów kluczowej organizacji zdrowia, jaką jest WHO. Wyniki badań przeprowadzane od lat na całym świecie potwierdzają poważne deficyty witaminy D wśród wielu społeczeństw... ::::

Słoneczny paradoks – opalanie się i zdrowie! środa, 10 grudzień 2008 r.

Zaopatrzenie w życiodajną słoneczną witaminę D spada! Ten fakt udowadniają najnowsze badania National Center for Health Statistics. Powód? Coraz mniej promieni słonecznych padających na skórę. Do tego zgubnego skutku prowadzi nowoczesny styl życia. Sterylnie zamknięte pomieszczenia biurowców, przedłużające się godziny pracy, codzienność między mieszkaniem, samochodem a biurem... ::::

Jak zrozumieć witaminę D? poniedziałek, 17 listopad 2008 r.

Prasa często donosi o szkodach, jakie wyrządza nam słońce, naukowcy zaś o ważnej roli witaminy D w naszym życiu. Jak zrozumieć to, że publikacje na ten temat są tak sprzeczne i nie wnoszą nic poza zamętem medialnym? Może warto zadać sobie pytanie, co za tym stoi, kto za tym stoi i w czyim interesie są publikowane odpowiednio ukierunkowane teksty, których większość skierowana jest jednak przeciwko słońcu. ::::

Depresje jesienno-zimowe a opalanie w solarium wtorek, 7 październik 2008 r.

Depresje sezonowe czy też sezonowe wahania nastroju to wynik słabszego nasłonecznienia naszej strefy geograficznej jesienią, zimą i wczesną wiosną. Słońce świeci wtedy dużo słabiej i - na domiar złego - zdecydowanie krócej dotrzymuje nam towarzystwa. Ponieważ jesteśmy istotami zależnymi od słońca, już kilkutygodniowy jego brak odbija się natychmiast na naszym samopoczuciu, doprowadzając na dłuższą metę... ::::

Słońce dla biednych, pogoda dla bogaczy! sobota, 13 wrzesień 2008 r.

Do zaskakującego wniosku doszli niedawno duńscy naukowcy badający statystyki zachorowań na czerniaka, czyli najgroźniejszego z nowotworów skóry. Późno wykryty kończy się on najczęściej zgonem pacjenta. Duńczycy po raz pierwszy zbadali zależność zachorowań oraz ilość zgonów w odniesieniu do stanu majątkowego osób dotkniętych tą chorobą w 1994-2003.

Opalanie najlepszą prewencją piątek, 12 wrzesień 2008 r.

Opalanie to nie tylko brąz! Nasłonecznianie naszej skóry to przede wszystkim, zbyt często zapominany szereg biopozytywnych przemian, do których należy między innymi, synteza witaminy D3. Witamina ta odpowiedzialna jest za stopień przyswajania wapnia, a więc za fundament oraz przyszłą kondycją naszych kości.

Ze słońcem żyje się lepiej i dłużej poniedziałek, 18 sierpień 2008 r.

Ludzie, którzy nie mają wystarczająco dużo kontaktu ze słońcem i najczęściej cierpią na chroniczny niedobór witaminy D3 żyją znacznie krócej niż ci, u których poziom tej witaminy utrzymuje się przez całe życie na odpowiednio wysokim poziomie. Człowiek syntezuje 90% potrzebnej mu do życia witaminy D3 dzięki ekspozycji skóry na promienie ultrafioletowe.

Co reumatyzm ma wspólnego ze słońcem? poniedziałek, 21 lipiec 2008 r.

Takie pytanie postawiło sobie kilka lat temu wielu naukowców zajmujących się, na co dzień, również rolą witaminy D3 w naszym życiu. Odpowiedź na pytanie brzmi: ma dużo więcej wspólnego aniżeli moglibyśmy przypuszczać. Dotyczy to jednak nie samego słońca, lecz bardziej jego braku. Brak promieni słonecznych wywołuje spadek ogólnego poziomu witaminy D3 w naszym organizmie.

Ochrona dzieci pod znakiem zapytania! czwartek, 17 lipiec 2008 r.

Kosmetyki chroniące dzieci przed nadmiarem słońca stają się co roku, szczególnie w okresie lata, przedmiotem burzliwej dyskusji. Czy chronią one wystarczająco nasze dzieci? Czy mogą być niebezpieczne? Czy potrafimy je w odpowiedni sposób stosować? Czy używamy ich wystarczająco często? Na wszystkie pytania nie znajdziemy szybkiej i uniwersalnej odpowiedzi, na większość z nich po części odpowiada czerwcowe wydanie niemieckiego magazynu OEKO-TEST
1 2 3

Tematy: