opalaniesolariumo naskontakt

1

Ankieta Radia Zet – solarium od 18 lat? niedziela, 16 sierpień 2009 r.

Apel do wszystkich miłośników zdrowego opalania o to, aby dołączyli się do wypełnienia ankiety Radia Zet zamieszczonej na stronie głównej portalu www.radioz.pl. Celem ankiety jest wprowadzenie zakazu opalania osobom nieletnim, a więc porównanie słońca i solarium do papierosa! Czy możemy stać bezczynnie, jeśli manipulujące społeczeństwem media decydują o tym, o czym – jak widać – nie mają pojęcia?

SOLARIUM 54. – sposób na kryzys! czwartek, 26 luty 2009 r.

Dwumiesięcznik SOLARIUM to najczęściej czytane czasopismo fachowe branży solaryjnej w Polsce. Do nabycia w sieci Empik lub poprzez bezpośrednią dystrybucję wydawcy www.solarium.info.pl. Czasopismo o zaskakującej objętości ponad 120 stron poświęconych w całości branży solarium i tematyce opalania. SOLARIUM® wydawane jest od 1999 roku przez opolskie wydawnictwo Press & Media. ::::

Gazetka konsumenta SKARB – sieci drogerii ROSSMAN – donosi: wtorek, 18 listopad 2008 r.

Dermatolodzy biją na alarm, liczba zgonów spowodowanych najbardziej złośliwym nowotworem skóry – czerniakiem – rośnie lawinowo. Z roku na rok z jego powodu umiera coraz więcej chorych. I choć dotąd rak skóry był uważany za chorobę ludzi starszych, dziś czerniak zbiera żniwo wśród młodych pacjentów. Co jest tego przyczyną? Opalnie, solarium, a może przyczyn tego zjawiska trzeba szukać zupełnie gdzie indziej? ::::

Słoneczna witamina D bez tajemnic! niedziela, 13 styczeń 2008 r.

Gdy około 400 milionów lat temu kręgowce wyszły z morza na ląd, nowe środowisko okazało się znacznie uboższe w wapń od dotychczasowego. W środowisku wodnym organizmy kręgowców wykorzystywały ten pierwiastek, wchłaniany przez skrzela i powierzchnię ciała, nie tylko jako przekaźnik sygnałów wewnątrzkomórkowych, ale także jako spoiwo mechaniczne, poprzez zawartość w szkielecie utrzymujące właściwy kształt danego organizmu.

Światłoterapia a depresja piątek, 9 listopad 2007 r.

Kolejne badania naukowe pomagają nam zrozumieć zależność pomiędzy światłem słonecznym a funkcjonowaniem wewnętrznego zegara biologicznego. Coraz częściej w leczeniu zaburzeń nastroju – i w cięższych schorzeniach - wykorzystuje się sztuczne światło zbliżone swoimi właściwościami do światła słonecznego.

Literatura o opalaniu się? czwartek, 8 listopad 2007 r.

Opalanie się to zjawisko wydające się mało kogo obchodzić. Opalamy się, stajemy się brązowi i na tym się kończy. Dla jednych zdrowe, dla innych rakotwórcze! Dla wszystkich tych, którzy do tematu podejdą jednak bardziej naukowo i dogłębnie, opalanie się czyli kontakt naszej skóry ze słońcem to rzecz niezbędna do egzystowania naszego gatunku na naszej planecie na której to właśnie te gatunek dzięki słońcu wyewoluował.
1

Tematy: