Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cMysql has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/mysql.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cTematyKlucz has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cTematyKlucz.inc.php on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cImages has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/panel/classes/cImages.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cSqlAktualnosci has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cSqlAktualnosci.inc on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cConvertUrl has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cConvertUrl.inc on line 2
- solarium.pl
opalaniesolariumo naskontakt

1 2

Kultura braku słońca - ceną zdrowia matki i dziecka wtorek, 7 wrzesień 2010 r.

Kraje arabskie należą jak wiadomo do najbardziej nasłonecznionych miejsc na świecie. Mimo to, ich mieszkańcy również borykają się z niedoborem słonecznej witaminy D. Dotyczy to zwłaszcza kobiet. Badacze ze szpitala dziecięcego w Cincinnati (Cincinnati Children's Hospital Medical Center) zbadali ciężarne mieszkanki Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Laureatka Oskara - Gwyneth Paltrow - zachęca do opalania poniedziałek, 6 wrzesień 2010 r.

U znanej amerykańskiej aktorki, zdobywczyni Oscara (w 1998 r. za rolę w filmie „Zakochany Szekspir”), pięknej Gwyneth Paltrow zdiagnozowano początkowe stadium osteopenii. To zmniejszanie się masy kości (w podeszłym wieku całkiem naturalne), prowadzące w konsekwencji do ich osłabienia oraz – w wielu przypadkach – do poważniejszych chorób takich jak osteoporoza

Wsparcie dla badań nad witaminą D sobota, 4 wrzesień 2010 r.

Badacze Uniwersytetu w Georgii zajmujący się odżywianiem otrzymali dotację w wysokości 2,2 miliona dolarów z przeznaczeniem na badania nad wpływem witaminy D na zdrowie dzieci. Celem programu jest między innymi ustalenia optymalnej dawki witaminy D jaką dzieci powinny przyjmować i optymalnego poziomu jej zawartości we krwi.

Powrót krzywicy? To realne zagrożenie wtorek, 22 czerwiec 2010 r.

Jak donosi specjalistyczne czasopismo medyczne British Medical Journal, postępujący deficyt witaminy D notowany u mieszkańców wielkiej Brytanii skutkuje powrotem choroby, która przez wielu została dawno zapomniana – krzywicy. Zdaniem autorów artykułu - profesora Simona Pearce1`a i doktora Time`a Cheethama, ludzie stanowczo zbyt mało czasu spędzają na słońcu. Kontakt z ultrafioletem jest jedyną gwarancją zapewnienia organizmowi właściwego poziomu witaminy D.

Witamina D zapobiega miażdżycy i cukrzycy sobota, 19 czerwiec 2010 r.

Wysoki poziom witaminy D może radykalnie (do 43%) zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca i naczyń krwionośnych (głównie miażdżycy) i cukrzycy typu 2 u ludzi w podeszłym wieku – donoszą brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Warwick

Wiarygodność TVN - Rozmowy w toku ??? piątek, 20 listopad 2009 r.

Oto wybrane pytania, i informacje pomocnicze, które skierowaliśmy podczas trwania rozmowy z dermatologiem - specjalistą Pani Ewy Drzyzgi prowadzącej dzisiaj program „Rozmowy w toku” – nie otrzymaliśmy jednak prawa do głosu. Żadna z nich nie pojawiła się online podczas rozmowy. Wszystkie nasze informacje i pytania zostawały natychmiast usuwane z treści.

Prawda o słońcu może być tylko jedna! Prof. M. Holick poniedziałek, 3 sierpień 2009 r.

Wywiad prof. Michaelem Holickiem z Bostońskiej Akademii Medycznej, amerykańską i zarazem ogólnoświatową sławą w dziedzinie fotobiologii i dermatologii, naukowcem, który od 30 lat poświecił się badaniu wpływu witaminy D na nasze zdrowie, dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla, autorem głośno komentowanej w środowisku medycznym książki „Korzyści ze słońca”.

Znany onkolog radzi – OPALAJMY SIĘ CZĘŚCIEJ! wtorek, 3 marzec 2009 r.

W zalewie informacji, które ostrzegają przed „zgubnym” wpływem słońca na nasz organizm, czasami zdarza się publikacja o wydźwięku wręcz przeciwnym. Jeżeli na dodatek autorem tej publikacji jest lekarz specjalizujący się w walce z nowotworami – tym bardziej warto ją przedstawić. Oto tłumaczenie artykułu z dziennika „Daily Mail”. ::::

Siłą słońca w osteoporozę sobota, 24 styczeń 2009 r.

Osteoporoza to jedna z najdramatyczniej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Szacunkowo dotyczy ona ponad 30% wszystkich kobiet po menopauzie. Nieoficjalne statystyki mówią o znacznie większej liczbie, szczególnie w przypadku kobiet żyjących w krajach mniej nasłonecznionych, czyli bardziej oddalonych od równika. Niemalże co drugiej kobiecie i co siódmemu mężczyźnie po pięćdziesiątce grożą złamania kości... ::::

Słońce kontra grypa! czwartek, 15 styczeń 2009 r.

Katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni i stawów – to właśnie grypa w całej swojej wątpliwej krasie. Wbrew powszechnemu przekonaniu grypa to nie nieco silniejsze przeziębienie – to ostro przebiegająca choroba zakaźna, w skrajnych przypadkach stanowiąca zagrożenie dla życia! W samych USA umiera rocznie ok. 40 tys. ludzi z powodu powikłań pogrypowych. Jest jednak szansa, by to zmienić. W 100% naturalna i pozbawiona wszelkiego ryzyka... ::::

Słoneczna witamina D warta jest 150 milionów dolarów wtorek, 13 styczeń 2009 r.

Coraz częściej nagłaśniane sygnały o kluczowym znaczeniu witaminy D oraz jej wpływie na zdrowie człowieka doprowadziły po raz pierwszy do zmiany poglądów kluczowej organizacji zdrowia, jaką jest WHO. Wyniki badań przeprowadzane od lat na całym świecie potwierdzają poważne deficyty witaminy D wśród wielu społeczeństw... ::::

Słoneczna witamina pomocna w naturalnym porodzie piątek, 9 styczeń 2009 r.

Liczba porodów z cesarskim cięciem wzrasta. Powodem tego nie jest moda ani też wygoda przyszłych matek. Jednym z zatrważających powodów – zdaniem lekarzy oraz naukowców –są deficyty witaminy D. To właśnie poziom tej witaminy ma istotny wpływ na przebieg porodu naturalnego. Odpowiedzialna jest ona bowiem m.in. za siłę i sprawność mięśni oraz gęstość kości. Jej deficyt utrudnia poród naturalny... ::::

Burka pozbawia kobiety twarzy, ciała, jak również zdrowia czwartek, 8 styczeń 2009 r.

Słoneczna witamina D to życiodajna siła, bez której człowiek nie może normalnie funkcjonować. Słońce nie tylko nas ogrzewa, ale także za sprawą niewidzialnych promieni ultrafioletowych dostarcza naszemu organizmowi niezbędnej do jego poprawnego funkcjonowania witaminy D3. Ten naturalny mechanizm zagwarantowany przez naszą ewolucję dopasował nas do życia na naszej planecie. Odpowiednio wysoki i stały poziom witaminy D3... ::::

Słońce i witamina D zapobiegają i leczą cukrzycę poniedziałek, 22 grudzień 2008 r.

„Let the Sunshine In!” (Wpuście słońce!) – tym cytatem czasopismo naukowe „The Diabetes Educator” zatytułowało opracowanie naukowe na temat znaczenia słonecznej witaminy D3 w prewencji i terapii cukrzycy. Naukowcy podkreślają po raz kolejny, jak ważne jest słońce i witamina D, którą nasz organizm dzięki niemu zyskuje w walce z chorobami cywilizacyjnymi. I to nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci. Zimą, w naszej szerokości geograficznej... ::::

Niedobory słonecznej witaminy D powodem otyłości dzieci piątek, 19 grudzień 2008 r.

Zatrważająco duża grupa dzieci i młodzieży wykazuje znaczne deficyty witaminy D. Jej brak u dorosłych to powód chorób, które już zyskały miano cywilizacyjnych. Należą do nich m.in. osteoporoza, cukrzyca, choroby układu krążenia, a nawet nowotwory. Przy takim scenariuszu banalny wydaje się wynik najnowszego badania dotyczącego braków witaminy D u młodzieży, a przede wszystkim u młodych dziewcząt... ::::

Słońce i pamięć – witamina D kontra demencja starcza poniedziałek, 15 grudzień 2008 r.

Im niższy poziom witaminy D we krwi, tym wyższe ryzyko demencji starczej. Do tego zadziwiającego wniosku doszli brytyjscy naukowcy. Badanie, które przeprowadzili na grupie 1.760 mieszkańców w wieku 60 lat i starszych, dowiodło, że słoneczna witamina D ma istotny wpływ na kondycję intelektualną człowieka. ::::

Witamina D zapobiega cukrzycy typu I u dzieci niedziela, 14 grudzień 2008 r.

Zwiększenie poziomu witaminy D może uchronić dzieci przed zachorowaniem na cukrzycę typu I – wynika z najnowszych analiz naukowców brytyjskich, o których informuje pismo "Archives of Disease in Childhood". Już dotychczasowe badania sugerowały, że niedobory witaminy D u dzieci mogą podnosić ryzyko zachorowania na cukrzycę typu I (insulinozależną). Podawanie małym dzieciom preparatów z witaminą D lub ich kontrolowany kontakt z promieniami słonecznymi może więc zapobiegać groźnej chorobie. ::::

Zęby dziecka zależne od nastawienia mamy do słońca! niedziela, 14 grudzień 2008 r.

Osłabienie i wypadanie zębów to kolejny, bardzo niekorzystny i uciążliwy w życiu człowieka skutek niedoboru witaminy D. Witamina D ma bezpośredni wpływ na prawidłowe ukształtowanie i gęstość kości, a tym samym na stan uzębienia. Poziom tej witaminy może już w brzuchu mamy zdecydować o pięknym białym uśmiechu lub też… o jego braku. Przyczyn tego zjawiska szukaliśmy dotychczas tylko w diecie i braku higieny. ::::

Dziecko zdrowe już w czasie ciąży – dzięki witaminie D sobota, 13 grudzień 2008 r.

Niski poziom witaminy D podczas ciąży może zaburzać wapnienie zębów mlecznych – ostrzegają naukowcy z Kanady podczas Zjazdu Międzynarodowego Związku Dentystów w Toronto. Witamina D może chronić płód przed infekcjami, gdyż pobudza produkcję związku przeciwbakteryjnego w łożysku – odkryli naukowcy z USA. „Lampy solaryjne pomagają nienarodzonym dzieciom w zapobieganiu osteoporozie” – tak brzmiał tytuł jednej z publikacji „The Sunday Times”... ::::

Brak witaminy D grozi chorobami serca wtorek, 9 grudzień 2008 r.

Taką informację ogłosiła grupa naukowców z Loyola University w Chicago. Obszerne opracowanie pod kierownictwem naukowym prof. Sue Penckofer dowodzi, że brak witaminy D wynikający z niedostatecznego kontaktu ze słońcem może prowadzić do chorób serca i układu krążenia, a także powodować nadciśnienie. W wyniku tego niedobór witaminy D może prowadzić do zawałów serca. Poza tym powoduje tzw. syndrom metaboliczny... ::::
1 2

Tematy: