opalaniesolariumo naskontakt

1

Nauka jest jedna - czyli człowiek składa się tylko ze skóry! wtorek, 24 listopad 2009 r.

Taka jest puenta programu TVN, w którym usłyszeć można było wyraźnie tylko jedno mocne i zarazem puste zdanie! Nauka jest tylko jedna! Zdanie to padło kilka razy z ust pani dermatolog, która całą swą energię zużyła do tego, aby chronić nasze społeczeństwo przed złowrogimi skutkami nasłoneczniania. Zapomniał ona przy okazji tego zaangażowania o prawach ewolucji i o wszystkich innych naukach, które stawiają jej wypowiedź nie tylko ...

Słońce i nasze zdrowie! Wywiad z prof. Johanem Moan. niedziela, 9 sierpień 2009 r.

Pierwszy wywiad ze światowej sławy naukowcem norweskiego Centrum Onkologicznego w Oslo, profesorem Johan Moan dr. fizyki, wykładowcą uniwersyteckim, znanym z obszernych badań dotyczących witaminy D3 oraz promieni ultrafioletowych. Jego prawdziwa przygoda ze słońcem rozpoczęła się przed wielu laty, kiedy to, wraz z dużym zespołem naukowców otrzymał zadanie polegające na udowodnieniu negatywnego wpływu słońca na powstawanie i rozwój nowotworów.

Przedwczesny wyrok śmierci dla słońca i solarium? sobota, 1 sierpień 2009 r.

Rozprawmy się wreszcie z solarium! Tak jak przed 17 latu rozprawiliśmy się już ze słońcem. Kto będzie następny w tej kolejce bezmyślności? Proponujemy dziennikarzom: mleko, wodę mineralną i napoje sprzedawane w butelkach plastikowych, serki i desery dla dzieci, białe pieczywo, słodycze, kosmetyki z faktorami ochronnymi, samoopalacze… później samochody i wszystkie tworzywa sztuczne, a na końcu powietrze... ::::

Solarium tylko dla pełnoletnich? piątek, 19 czerwiec 2009 r.

Debaty na temat szkodliwości opalania trwają nieprzerwanie, tak jak i badania, które ostrzegają o masowej epidemii niedoborów witaminy D3. Niedobory te prowadzą nie tylko do powstawania wielu nowotworów, ale także do wad rozwoju i wielu innych groźnych chorób. Informacje wraz ze źródłem znaleźć można na portalu www.zdrowe-opalanie.pl. ::::

Brak słońca powodem chorób Szkotów! poniedziałek, 12 styczeń 2009 r.

Szkockie Ministerstwo Zdrowia zapowiada więcej słonecznej witaminy D! Tak można w wielkim skrócie streścić apel szkockich władz. Zły stan zdrowia Szkotów wynika z braku słońca („Scotland’s poor health caused by a lack of sunshine”) – tak brzmiał też tytuł artykułu opublikowanego przez dziennik „Times”. Bodźcem do napisania artykułu był raport dr Olivera Gillie – dziennikarza i naukowca, który zatrząsł opinią publiczną Wielkiej Brytanii... ::::

Słoneczny paradoks – opalanie się i zdrowie! środa, 10 grudzień 2008 r.

Zaopatrzenie w życiodajną słoneczną witaminę D spada! Ten fakt udowadniają najnowsze badania National Center for Health Statistics. Powód? Coraz mniej promieni słonecznych padających na skórę. Do tego zgubnego skutku prowadzi nowoczesny styl życia. Sterylnie zamknięte pomieszczenia biurowców, przedłużające się godziny pracy, codzienność między mieszkaniem, samochodem a biurem... ::::

Poparzenia i wypadki podczas opalania w solarium sobota, 4 październik 2008 r.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o wypadkach w salonach solarium polegających na poparzeniu klienta podczas opalania. Pomimo ze nie jest to zjawisko lawinowe, informacje takie zachęcają automatycznie do dyskusji to, czy oby opalanie w solarium jest w ogóle bezpieczne i czy klient odwiedzający solarium może liczyć na profesjonalizm właściciela?

Ochrona dzieci pod znakiem zapytania! czwartek, 17 lipiec 2008 r.

Kosmetyki chroniące dzieci przed nadmiarem słońca stają się co roku, szczególnie w okresie lata, przedmiotem burzliwej dyskusji. Czy chronią one wystarczająco nasze dzieci? Czy mogą być niebezpieczne? Czy potrafimy je w odpowiedni sposób stosować? Czy używamy ich wystarczająco często? Na wszystkie pytania nie znajdziemy szybkiej i uniwersalnej odpowiedzi, na większość z nich po części odpowiada czerwcowe wydanie niemieckiego magazynu OEKO-TEST

Szkodliwa ochrona przed słońcem! wtorek, 27 maj 2008 r.

Oxybenzone – to nazwa substancji, która bardzo poważnie może szkodzić skórze - i nie tylko! Tymczasem jest to jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków chroniących przed słońcem. Występuje pod wieloma nazwami: Oxybenzone, Eusolex 4360, Escalol 567, Benzophenone-3 i od wielu lat znajduje się na liście produktów które nie są obojętne dla naszego organizmu. Na dodatek jest to substancja aktywna hormonalnie - jej stosowanie należy zatem postawić pod wielkim znakiem zapytania.

Promieniowanie UVA – Nie tylko modny temat. poniedziałek, 26 maj 2008 r.

Promienie UVA (320-400 nm), mimo że nie powodują tak szybkich i szkodliwych zmian jak UVB, są od pewnego czasu równie ważne dla kosmetologów. Penetrują one głęboko do skóry i są odpowiedzialne za jej szybsze starzenie się (zmarszczki, ciemne plamy na dłoniach). Liczne badania dowiodły, że nadmiar promieni UVA działa silnie immunosupresyjnie poprzez dezaktywację komórek Langerhansa. Szczególnie niebezpieczne...

Opinia dermatologa na sprzedaż! Skandal o logo AAD środa, 6 luty 2008 r.

Opinia dermatologa na sprzedaż! Skandal o logo AAD. Założona w 1938 roku Amerykańska Akademia Dermatologii doczekała się niezwykłego skandalu związanego z tematyką słońca. Cała, niedawno ujawniona procedura, rzuca duży cień na jakość produktów kosmetycznych zawierających filtry przeciwsłoneczne jak i politykę prowadzona przez AAD. Bogate koncerny kosmetyczne mają bowiem możliwość kupienia renomowanego logo AAD.
1

Tematy: