opalaniesolariumo naskontakt

1 2

Opalanie dozwolone i wskazane! środa, 8 wrzesień 2010 r.

Każdej wiosny i każdego lata jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na temat szkodliwości słońca i opalania. Za główny straszak niezmiennie służy tu rak skóry i jej starzenie się. Zazwyczaj informacje te są bardzo jednostronne, skupiają się wyłącznie na negatywnych stronach działania ultrafioletu, o pozytywnych stronach kontaktu ze słońcem wspomina się bardzo rzadko albo wcale.

Wsparcie dla badań nad witaminą D sobota, 4 wrzesień 2010 r.

Badacze Uniwersytetu w Georgii zajmujący się odżywianiem otrzymali dotację w wysokości 2,2 miliona dolarów z przeznaczeniem na badania nad wpływem witaminy D na zdrowie dzieci. Celem programu jest między innymi ustalenia optymalnej dawki witaminy D jaką dzieci powinny przyjmować i optymalnego poziomu jej zawartości we krwi.

O witaminie D (i nie tylko) w Trójce czwartek, 24 czerwiec 2010 r.

W czwartkowej audycji „Instrukcja obsługi człowieka” poświęconej zdrowiu w programie III Polskiego Radia rozmawiano o tym, jak zdrowo przeżyć urlop, wakacje. Gościem programu Grażyny Dobroń była Edyta Biernat, reumatolog, która przy okazji rozmowy o urlopowym opalaniu wspominała o roli witaminy D w naszym życiu i konieczności utrzymywania wysokiego poziomu jej stężenia we krwi przez cały rok.

Powrót krzywicy? To realne zagrożenie wtorek, 22 czerwiec 2010 r.

Jak donosi specjalistyczne czasopismo medyczne British Medical Journal, postępujący deficyt witaminy D notowany u mieszkańców wielkiej Brytanii skutkuje powrotem choroby, która przez wielu została dawno zapomniana – krzywicy. Zdaniem autorów artykułu - profesora Simona Pearce1`a i doktora Time`a Cheethama, ludzie stanowczo zbyt mało czasu spędzają na słońcu. Kontakt z ultrafioletem jest jedyną gwarancją zapewnienia organizmowi właściwego poziomu witaminy D.

Klasyfikacja solarium - przypadek, nieróbstwo czy afera? wtorek, 9 marzec 2010 r.

Klasyfikacja solarium, słońca czy też samych promieni ultrafioletowych to prawdziwie wyjątkowe przypadki. Czy są one efektem nieróbstwa, braku uwagi czy kolejną aferą finansowaną przez zainteresowane środowiska? Trudno dowodzić czemuś takiemu, jeśli nie trzyma się ręki na pulsie w Brukseli i nie ma się wpływowych znajomych w szeregach WHO.

Witamina D – słoneczny hormon - klucz do prewencji. sobota, 15 sierpień 2009 r.

Wywiad z profesorem Jörgem Spitzem – specjalistą medycyny nuklearnej, byłym ordynatorem szpitala klinicznego w Munster i prezesem Niemieckiej Fundacji Informacji i Prewencji Zdrowotnej. Lekarzem, który prezentuje wyjątkowe poglądy dotyczące naszego zdrowia. Człowiekiem, który woli zapobiegać chorobom aniżeli jej leczyć. Szczególnie tym chronicznym, których leczenie kosztuje na całym świcie miliardy euro.

ICP 2009 - Więcej słońca w rozsądnej dawce! środa, 5 sierpień 2009 r.

Rozgorzały dyskusje o słońcu i jego wpływie na życie i jak widać zdrowie naszej planety. Nie tylko niemieccy politycy przyłączyli się do dyskusji, wprowadzając chyba zbyt pochopnie w życie nową ustawę o korzystaniu ze sztucznego słońca, ale również naukowcy z całego świata ponownie dyskutują o wadach i zaletach promieni słonecznych. Podczas rocznego kongresu w Dusseldorfie, w którym udział wzięło ponad 500 osób,

Prawda o słońcu może być tylko jedna! Prof. M. Holick poniedziałek, 3 sierpień 2009 r.

Wywiad prof. Michaelem Holickiem z Bostońskiej Akademii Medycznej, amerykańską i zarazem ogólnoświatową sławą w dziedzinie fotobiologii i dermatologii, naukowcem, który od 30 lat poświecił się badaniu wpływu witaminy D na nasze zdrowie, dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla, autorem głośno komentowanej w środowisku medycznym książki „Korzyści ze słońca”.

Przedwczesny wyrok śmierci dla słońca i solarium? sobota, 1 sierpień 2009 r.

Rozprawmy się wreszcie z solarium! Tak jak przed 17 latu rozprawiliśmy się już ze słońcem. Kto będzie następny w tej kolejce bezmyślności? Proponujemy dziennikarzom: mleko, wodę mineralną i napoje sprzedawane w butelkach plastikowych, serki i desery dla dzieci, białe pieczywo, słodycze, kosmetyki z faktorami ochronnymi, samoopalacze… później samochody i wszystkie tworzywa sztuczne, a na końcu powietrze... ::::

Słońce może zaoszczędzić 177 miliardów euro! środa, 18 marzec 2009 r.

1:18 – tak wygląda zależność wydatków w stosunku do kosztów, które można zaoszczędzić, podnosząc poziom witaminy D3 w organizmach Europejczyków. Problem niedoboru witaminy D3 w wielu krajach Europy Środkowej i Północnej jest od wielu lat znany, a koszty z nim związane stanowią 17,7% ogólnego budżetu przeznaczonego na służbę zdrowia, rehabilitację i leczenie... ::::

Znany onkolog radzi – OPALAJMY SIĘ CZĘŚCIEJ! wtorek, 3 marzec 2009 r.

W zalewie informacji, które ostrzegają przed „zgubnym” wpływem słońca na nasz organizm, czasami zdarza się publikacja o wydźwięku wręcz przeciwnym. Jeżeli na dodatek autorem tej publikacji jest lekarz specjalizujący się w walce z nowotworami – tym bardziej warto ją przedstawić. Oto tłumaczenie artykułu z dziennika „Daily Mail”. ::::

Burka pozbawia kobiety twarzy, ciała, jak również zdrowia czwartek, 8 styczeń 2009 r.

Słoneczna witamina D to życiodajna siła, bez której człowiek nie może normalnie funkcjonować. Słońce nie tylko nas ogrzewa, ale także za sprawą niewidzialnych promieni ultrafioletowych dostarcza naszemu organizmowi niezbędnej do jego poprawnego funkcjonowania witaminy D3. Ten naturalny mechanizm zagwarantowany przez naszą ewolucję dopasował nas do życia na naszej planecie. Odpowiednio wysoki i stały poziom witaminy D3... ::::

Niedobory słonecznej witaminy D powodem otyłości dzieci piątek, 19 grudzień 2008 r.

Zatrważająco duża grupa dzieci i młodzieży wykazuje znaczne deficyty witaminy D. Jej brak u dorosłych to powód chorób, które już zyskały miano cywilizacyjnych. Należą do nich m.in. osteoporoza, cukrzyca, choroby układu krążenia, a nawet nowotwory. Przy takim scenariuszu banalny wydaje się wynik najnowszego badania dotyczącego braków witaminy D u młodzieży, a przede wszystkim u młodych dziewcząt... ::::

Zęby dziecka zależne od nastawienia mamy do słońca! niedziela, 14 grudzień 2008 r.

Osłabienie i wypadanie zębów to kolejny, bardzo niekorzystny i uciążliwy w życiu człowieka skutek niedoboru witaminy D. Witamina D ma bezpośredni wpływ na prawidłowe ukształtowanie i gęstość kości, a tym samym na stan uzębienia. Poziom tej witaminy może już w brzuchu mamy zdecydować o pięknym białym uśmiechu lub też… o jego braku. Przyczyn tego zjawiska szukaliśmy dotychczas tylko w diecie i braku higieny. ::::

Dziecko zdrowe już w czasie ciąży – dzięki witaminie D sobota, 13 grudzień 2008 r.

Niski poziom witaminy D podczas ciąży może zaburzać wapnienie zębów mlecznych – ostrzegają naukowcy z Kanady podczas Zjazdu Międzynarodowego Związku Dentystów w Toronto. Witamina D może chronić płód przed infekcjami, gdyż pobudza produkcję związku przeciwbakteryjnego w łożysku – odkryli naukowcy z USA. „Lampy solaryjne pomagają nienarodzonym dzieciom w zapobieganiu osteoporozie” – tak brzmiał tytuł jednej z publikacji „The Sunday Times”... ::::

Brak słońca w ciąży groźny dla dziecka sobota, 6 grudzień 2008 r.

Ponad 91% kobiet w ciąży cierpi zimą na niedobory witaminy D. Do tego wniosku doszła niedawno grupa badaczy Uniwersytetu Cork w Irlandii. Szczególnie w okresie od października do marca notuje się znaczące braki tej „słonecznej” witaminy w organizmie. Sprawa jest o tyle poważniejsza, że brak witaminy D3 w organizmie kobiety ciężarnej ma negatywny wpływ nie tylko na nią, ale przede wszystkim na jej nienarodzone dziecko, prowadząc do... ::::

Opalanie czy tran? Naukowcy przestrzegają poniedziałek, 17 listopad 2008 r.

Śmietanka naukowców, zajmujących się badaniem witaminy D, protestuje przeciwko zaleceniom organizacji zdrowia. Z ich badań wynika, że zalecane przez organizacje zdrowia dawki witaminy D3 nie pokrywają w pełni zapotrzebowania na nią. Ponadto naukowcy przestrzegają przed uzupełnianiem niedoborów witaminy D za pomocą tranu. ::::

Jak zrozumieć witaminę D? poniedziałek, 17 listopad 2008 r.

Prasa często donosi o szkodach, jakie wyrządza nam słońce, naukowcy zaś o ważnej roli witaminy D w naszym życiu. Jak zrozumieć to, że publikacje na ten temat są tak sprzeczne i nie wnoszą nic poza zamętem medialnym? Może warto zadać sobie pytanie, co za tym stoi, kto za tym stoi i w czyim interesie są publikowane odpowiednio ukierunkowane teksty, których większość skierowana jest jednak przeciwko słońcu. ::::

Opalanie zwiększa stężenie witaminy D niedziela, 2 listopad 2008 r.

"Moda na brązową opaleniznę trwa nieprzerwanie od lat. Zimą spragnieni opalenizny wręcz oblegają solaria. Wśród klientów jest wiele osób, które właśnie w ten sposób usiłują uzupełnić niedobór promieni słonecznych. Coraz więcej naukowców popiera tę metodę". Oto publikacja Polsatu, który odważył się jako jeden z pierwszych w sposób niezależny podejść do zjawiska opalania. ::::

Niedobór witaminy D - czy już epidemia D3 czwartek, 2 październik 2008 r.

Niedobory życiodajnej witaminy D3 to problem nie nowy. Jednak w dobie wielu kampanii anty słonecznych rzadko się o nim mówi. Kampanie te są zaprzeczeniem jego rozwiązania, a może nawet powodem pogłębienia. Trudno jest sobie bowiem wyobrazić kampanie równoległe - nawołujące ludzi do tego, aby eksponować swoją skórę bez kremu ochronnego na słońce i czynić to w trosce o swoje zdrowie.
1 2

Tematy: