Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cMysql has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/mysql.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cTematyKlucz has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cTematyKlucz.inc.php on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cImages has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/panel/classes/cImages.inc on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cSqlAktualnosci has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cSqlAktualnosci.inc on line 2

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; cConvertUrl has a deprecated constructor in /home/yancqjxrep/domains/solarium.pl/public_html/classes/cConvertUrl.inc on line 2
- solarium.pl
opalaniesolariumo naskontakt

1 2

„Grzeszny” podatek od opalania sobota, 4 wrzesień 2010 r.

Wydawać by się mogło, że rządy zdają sobie powoli sprawę w wyników badań przeprowadzanych przez naukowców zajmujących się witaminą D3. Z jednej strony naukowcy ostrzegają nas przed bardzo niebezpiecznymi niedoborami witaminy D3, z drugiej – politycy wprowadzają przepisy, które potęgują strach przed słońcem i solarium. Za wszystkim stoi fałszywa statystyka i określone grupy interesów

O witaminie D (i nie tylko) w Trójce czwartek, 24 czerwiec 2010 r.

W czwartkowej audycji „Instrukcja obsługi człowieka” poświęconej zdrowiu w programie III Polskiego Radia rozmawiano o tym, jak zdrowo przeżyć urlop, wakacje. Gościem programu Grażyny Dobroń była Edyta Biernat, reumatolog, która przy okazji rozmowy o urlopowym opalaniu wspominała o roli witaminy D w naszym życiu i konieczności utrzymywania wysokiego poziomu jej stężenia we krwi przez cały rok.

Słońce i solarium - czy opalanie faktycznie szkodzi naszym dzieciom? sobota, 21 listopad 2009 r.

Bundestag, izba niższa niemieckiego parlamentu, uchwalił zakaz opalania w solarium poniżej 18 roku życia. To bardzo kontrowersyjna ustawa w świetle liberalizacji współczesnego prawa - pisze InnovaWeb w portalu zatytułowanym „magazyn domowy” jak i wiele innych portali internetowych, szukających sensacyjnych wiadomości wstrząsających naszym społeczeństwem. Może, jeśli wrzucimy do doniesień dzieci oraz Bundestag to wstrząsną one bardziej...

Prawda o słońcu może być tylko jedna! Prof. M. Holick poniedziałek, 3 sierpień 2009 r.

Wywiad prof. Michaelem Holickiem z Bostońskiej Akademii Medycznej, amerykańską i zarazem ogólnoświatową sławą w dziedzinie fotobiologii i dermatologii, naukowcem, który od 30 lat poświecił się badaniu wpływu witaminy D na nasze zdrowie, dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla, autorem głośno komentowanej w środowisku medycznym książki „Korzyści ze słońca”.

Słoneczna witamina D warta jest 150 milionów dolarów wtorek, 13 styczeń 2009 r.

Coraz częściej nagłaśniane sygnały o kluczowym znaczeniu witaminy D oraz jej wpływie na zdrowie człowieka doprowadziły po raz pierwszy do zmiany poglądów kluczowej organizacji zdrowia, jaką jest WHO. Wyniki badań przeprowadzane od lat na całym świecie potwierdzają poważne deficyty witaminy D wśród wielu społeczeństw... ::::

Młodzież parzy się regularnie podczas opalania! piątek, 11 lipiec 2008 r.

W czasie, kiedy eksperci zastanawiają się nad zakazem opalania młodzieży w salonach solaryjnych, ta sama młodzież dogadza sobie, często aż do bólu, na plażach, kamionkach, dachach i balkonach. Poparzeniom ulegają zarówno ci, którzy używają kremów ochronnych jak i ci, uważający się za mocniejszych, czyli miłośnicy opalania na sucho.

Szkodliwa ochrona przed słońcem! wtorek, 27 maj 2008 r.

Oxybenzone – to nazwa substancji, która bardzo poważnie może szkodzić skórze - i nie tylko! Tymczasem jest to jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków chroniących przed słońcem. Występuje pod wieloma nazwami: Oxybenzone, Eusolex 4360, Escalol 567, Benzophenone-3 i od wielu lat znajduje się na liście produktów które nie są obojętne dla naszego organizmu. Na dodatek jest to substancja aktywna hormonalnie - jej stosowanie należy zatem postawić pod wielkim znakiem zapytania.

Promieniowanie UVA – Nie tylko modny temat. poniedziałek, 26 maj 2008 r.

Promienie UVA (320-400 nm), mimo że nie powodują tak szybkich i szkodliwych zmian jak UVB, są od pewnego czasu równie ważne dla kosmetologów. Penetrują one głęboko do skóry i są odpowiedzialne za jej szybsze starzenie się (zmarszczki, ciemne plamy na dłoniach). Liczne badania dowiodły, że nadmiar promieni UVA działa silnie immunosupresyjnie poprzez dezaktywację komórek Langerhansa. Szczególnie niebezpieczne...

Promocja Zdrowego Opalania w Opolu poniedziałek, 19 maj 2008 r.

Opolskie salony Solarium SUN-line po raz kolejny zaskoczyły mieszkańców miasta. Akcja na centralnym deptaku Opola, ulicy Krakowskiej, to już czwarta inicjatywa edukacyjna promującą zdrowe opalanie i rozsądne podejście ludzi do życiodajnych promieni UV. Wcześniejsze tak szeroko zakrojone i skierowane do wszystkich opolan przedsięwzięcia przeprowadzono między innymi w opolskim supermarkecie Real. ::

Czy opalanie relaksuje? poniedziałek, 11 luty 2008 r.

Tak. Podobnie jak to, że poprawia nam ono nastrój. Dzieje się to za sprawą syntezy witaminy D3, którą nasza skóra wytwarza samodzielnie pod wpływem promieni UVB. Promienie te są składową promieniowania słońca jak i większości lamp w solarium. Dzięki obecności tej witaminy w skórze, nasza wątroba oraz nadnercza mają możliwość produkcji hormonów wpływających na prace naszych układów: nerwowego o odpornościowego.

Czy kosmetyki do solarium posiadają filtry UV? środa, 6 luty 2008 r.

Nie. Kosmetyki do solarium nie mogą posiadać ani filtrów ani brokerów UV ponieważ byłoby to zaprzeczeniem ich funkcji. Jeśli się jednak bardzo dokładnie przyjrzymy ich składom, to na pewno nie umknie naszej uwadze szereg składników użytych przy ich produkcji, opartych na tłuszczach. Bez względu na to czy tłuszcz jest pochodzenie naturalnego czy tez nie wykazuje on pewne właściwości filtrowania promieni ultrafioletowych.

Opinia dermatologa na sprzedaż! Skandal o logo AAD środa, 6 luty 2008 r.

Opinia dermatologa na sprzedaż! Skandal o logo AAD. Założona w 1938 roku Amerykańska Akademia Dermatologii doczekała się niezwykłego skandalu związanego z tematyką słońca. Cała, niedawno ujawniona procedura, rzuca duży cień na jakość produktów kosmetycznych zawierających filtry przeciwsłoneczne jak i politykę prowadzona przez AAD. Bogate koncerny kosmetyczne mają bowiem możliwość kupienia renomowanego logo AAD.

Wpływ kosmetyku na bezpieczeństwo opalania w solarium? sobota, 2 luty 2008 r.

Tak. Jeśli są to profesjonalne preparaty dla solarium to po pierwsze, skracają czas opalania po drugie zapewniają coś więcej aniżeli brąz. Przyspieszają proces brązowienia skóry mogą jednocześnie dostarczać budulca do tworzenia pigmentu. Chronią skórę przed podrażnieniami, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami foto-starzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Zapobiegają niepotrzebnemu utlenianiu protein, lipidów i zniszczeń kolagenu.

Cała prawda o szybkim brązie - samoopalacze z DHA! piątek, 1 luty 2008 r.

„Niezdrowe” opalanie na plaży, czy tez w solarium można według wielu „ekspertów” zastąpić „zdrowymi” alternatywnymi środkami nazwanymi bardzo mało wiarygodnym i jakże mało logicznym określeniem samoopalaczami. Czy tak jest na pewno? Określenia „zdrowe” i „niezdrowe” w świetle wyników najnowszych badań zaczynają się zamienić miejscami. Jak na ironię zdemonizowane słońce wraz z profesjonalnym certyfikowanym solarium powraca do łask a alternatywne sposoby pozyskiwania sztucznego brązu coraz częściej ulegają krytyce.

Opalanie w sieci! czwartek, 8 listopad 2007 r.

Sprawdzamy dla Państwa, co ciekawego na temat opalania można znaleźć w internecie... Opalanie to temat, który wciąż budzi kontrowersje. Wynikają one przede wszystkim z dość mizernego stanu wiedzy na ten temat. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że stan tej wiedzy – choć wciąż pozostawiający wiele do życzenia – poprawia się i jest znacznie lepszy niż jeszcze kilka lat temu.

Cała prawda o kosmetykach do solarium czwartek, 8 listopad 2007 r.

Cudowne działanie kosmetyków solaryjnych czy trik producenta? Kosmetyk do solarium... Potrzebny czy nie? Konieczny czy zbyteczny, szkodliwy czy zdrowy? To pytania, na które szukamy odpowiedzi w trzyczęściowym cyklu publikacji na łamach niezaleznego czasopisma branżowego SOLARIUM.

Niewiedza czy głupota! Kosmetyki nie do solarium. czwartek, 8 listopad 2007 r.

O tym, że powinno się używać kosmetyków solaryjnych, wiemy wszyscy bardzo dobrze. Czy jednak wiedzą o tym nasi klienci? Z tym bywa już różnie, ale powiedzmy sobie szczerze – ich stan wiedzy zależy wprost od naszego zaangażowania w ich edukację. Innymi słowy – albo dowiedzą się tego od nas, albo znikąd. Ewentualnie od znajomych. Tak czy owak – w naszym dobrze pojętym interesie musimy dbać o to, by wiedza klientów na ten temat była jak największa.

Kosmetyki pielęgnujące opaleniznę czwartek, 8 listopad 2007 r.

Klienci salonów solaryjnych często pytają obsługę i właścicieli o wszelkiego rodzaju kosmetyki z dodatkami brązującymi dostępne w drogeriach. Nie chodzi o typowe samoopalacze, tylko kosmetyki do użytku codziennego reklamowane jako sposób na brązową skórę. Czy są one cokolwiek warte, czy to raczej wymysł marketingowy? Czy mogą stanowić alternatywę dla opalania w solarium? Czy w ogóle działają, a jeśli tak, to w jaki sposób? ::

Bezpieczne opalanie! W solarium czy na plaży? czwartek, 8 listopad 2007 r.

Wokół solarium narosło wiele mitów i nieporozumień. Czy opalanie w solariach jest zdrowe? Czy jest bezpieczne? Na te pytania spróbujemy pokrótce odpowiedzieć. Plaża czy solarium? Niektórzy twierdzą, że „naturalne” opalanie na słońcu, jest zdrowsze od opalanie w solarium. Nic bardziej błędnego. Wylegując się na plaży opalamy się w warunkach, których nie jesteśmy w stanie kontrolować...

Czy warto stosować profesjonalne kosmetyki do solarium? czwartek, 1 listopad 2007 r.

To często zadawane pytanie budzi wiele kontrowersji. Dlaczego? Ano, dlatego że mało, kto z nasz zdaje sobie sprawę z tego, czym są profesjonalne preparaty do solarium, co zawierają jak działają i dlaczego warto je bezwzględnie stosować. Powodów jest kilka do najważniejszych należą pielęgnacja skóry oraz przyspieszanie lub tez intensyfikacja efektu opalania.
1 2

Tematy: