opalaniesolariumo naskontakt

1

Gazetka konsumenta SKARB – sieci drogerii ROSSMAN – donosi: wtorek, 18 listopad 2008 r.

Dermatolodzy biją na alarm, liczba zgonów spowodowanych najbardziej złośliwym nowotworem skóry – czerniakiem – rośnie lawinowo. Z roku na rok z jego powodu umiera coraz więcej chorych. I choć dotąd rak skóry był uważany za chorobę ludzi starszych, dziś czerniak zbiera żniwo wśród młodych pacjentów. Co jest tego przyczyną? Opalnie, solarium, a może przyczyn tego zjawiska trzeba szukać zupełnie gdzie indziej? ::::

Poparzenia i wypadki podczas opalania w solarium sobota, 4 październik 2008 r.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o wypadkach w salonach solarium polegających na poparzeniu klienta podczas opalania. Pomimo ze nie jest to zjawisko lawinowe, informacje takie zachęcają automatycznie do dyskusji to, czy oby opalanie w solarium jest w ogóle bezpieczne i czy klient odwiedzający solarium może liczyć na profesjonalizm właściciela?

Łóżka brązujące i podwójnie brązujące! poniedziałek, 17 grudzień 2007 r.

Cała prawda u łóżkach brązujących i nie tylko o nich, bo najczęściej pojęcie to mylone jest z technicznymi właściwościami lampy, w której zastosowane zostały nowe technologie szkła kwarcowego umożliwiające producentom lamp na podwyższenie ich efektywności w paśmie „bezpiecznych” promieni UVA. Czy promienie UVA są faktycznie bezpieczne? O tym przekonaliśmy się już kilka lat temu, ...

Lampy wysoko- i niskociśnieniowe środa, 24 październik 2007 r.

Mogłoby się wydawać, że technika solaryjna nie interesuje klienta końcowego, czyli tego, który opala się w salonie. A jednak. Z badań przeprowadzonych przez nas w zaprzyjaźnionych salonach solaryjnych wynika, że co 30. osoba opalająca się w solarium chciałaby wiedzieć coś więcej na temat opalania, a stosunkowo częstym technicznym pytaniem zadawanym przez takiego klienta jest różnica pomiędzy świetlówką opalającą a halogenem.

Lampa wysokociśnieniowa potocznie zwana halogenem. środa, 24 październik 2007 r.

Ze względu na to, że panuje w nich podczas pracy wysokie ciśnienie, zbudowane są z grubego szkła kwarcowego, umożliwiającego swobodne przenikanie promieni UV. W porównaniu z lampą niskociśnieniową halogen wytwarza wielokrotne większą ilość promieni UV, które nie mogą być na tak małej powierzchni wewnętrznej przetworzone za pomocą luminoforu w promienie o innej długości. W przypadku lamp halogenowych funkcję tę spełniają specjalne filtry.
1

Tematy: